Moje przemyślenia

Nowa wersja systemu mobilnego Apple iOS 4.3 już dostępna!

Grzegorz Marczak
Nowa wersja systemu mobilnego Apple iOS 4.3 już dostępna!
20

Nowa wersja mobilnego systemu iOS 4.3 jest już dostępna dla wszystkich użytkowników iPhonów i iPadów. Wystarczy podłączyć nasze urządzenie do iTunes i poczekać na sprawdzenie aktualizacji systemu. W wersji tej mamy kilka dość istotnych zmian, na które zapewne wiele osób czekało. Dla mnie jedną z...

Nowa wersja mobilnego systemu iOS 4.3 jest już dostępna dla wszystkich użytkowników iPhonów i iPadów. Wystarczy podłączyć nasze urządzenie do iTunes i poczekać na sprawdzenie aktualizacji systemu.

W wersji tej mamy kilka dość istotnych zmian, na które zapewne wiele osób czekało. Dla mnie jedną z takich funkcji jest personal hotspot czyli możliwość utworzenia sieci WIFI w której współdzielimy dostęp do internetu. Do sieci będzie mogło się przyłączyć aż do 5 urządzeń 3 urządzeń co wydaje się być rozsądnym ograniczeniem.

Inna zmianą, która zawsze jest mile przyjmowana przez użytkowników (nawet jeśli to tylko placebo) to poprawa wydajności przeglądarki internetowej. W nowej wersji iOS Safari ma używać czego co nazywa się Nitro JavaScript engine czyli generalnie będzie szybciej.

Poza tym update poprawia obsługę klawiatury, sterowania głosem, wprowadza poprawki do AirPlay. Jest też ważna zmiana dotycząca Apple Store, który wreszcie będzie w pełni rozpoznawała aplikacje jakie kiedyś kupiliśmy (nawet w momencie zmiany urządzenia).

Zapomniałbym o jeszcze jednej ważnej zmianie czyli iTunes Home Sharing (odtwarzanie na urządzeniach przenośnych podłączonych do naszej lokalnej sieci tego co mam na w iTunes, o ile dobrze rozumiem) ponieważ jednak nie korzystam praktycznie z iTunes o ile nie muszę dlatego ta funkcje jest mi zupełnie obojętna.

Jeśli coś pominąłem to wybaczcie - nie jestem specjalistą od Apple i właściwie jedynie co mnie w tej aktualizacji zainteresowało to personal hotspot.

Update: Niestety ktoś właśnie brutalnie uświadomił mi, że hotspot będzie działać tylko na iPhone 4 - wielka szkoda.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Apple