Felietony

Duży wysyp aktualizacji od Apple - nowa wersja iOS 13.1.2, watchOS 6.0.1 i iWork dla iOS

GU
Grzegorz Ułan
14

No to mamy kolejną aktualizację iOS - wygląda na to, że Apple pośpieszył się z wydaniem finalnym swojego najnowszego systemu iOS 13, bo to już trzecia poprawka w niedługim czasie od jego premiery.

Wydana zaledwie dwa tygodnie temu nowa wersja systemu od Apple iOS 13, doczekała się właśnie już trzeciej poprawki - 13.1.2. Do tego możecie jednocześnie zaktualizować sobie watchOS do wersji 6.0.1 oraz aplikację iWork.

W przypadku aktualizacji iOS, poprawione zostało przywracanie kopii zapasowej z iCloud, podczas którego pasek postępu był nadal wyświetlany mimo pomyślnego jego zakończenia, problemy z kamerą oraz uaktywnianiem się latarki czy rozłączaniem się łączności Bluetooth. Warto wspomnieć, że podobne problemy rozwiązuje aktualizacja systemu na iPady - iPadOS 13.1.2.

Przy okazji Apple wydało nową aktualizację systemu watchOS, która niesie ze sobą poprawki w wydajności, wyświetlaniu czasu na niektórych tarczach czy wyświetlaniu wydarzeń z kalendarza.

Mamy też dziś aktualizację iWork dla systemu iOS, w której w szczególności wymieniane jest wsparcie dla obsługi niezwykle popularnego ostatnio trybu ciemnego, dysków zewnętrznych czy udostępnienia opcji korzystania z niestandardowych czcionek dostępnych do pobrania w App Store.

Jak wspominałem, to już kolejna aktualizacja, przede wszystkim systemu iOS. O pierwszej informowaliśmy Was tydzień temu w tym wpisie - Apple nadrabia zaległości: iOS 13.1 już dostępny! i w miniony weekend w tym wpisie - To nie koniec poprawek. Dłuższy czas pracy na baterii, czyli iOS 13.1.1 i iPadOS 13.1.1 już do pobrania.

Źródło: MacRumors.com - 1,2/9to5mac.com.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu