Świat

Nowa wersja Hotmaila

Aleksandra Biolik
Nowa wersja Hotmaila
6

W tym tygodniu Microsoft wypuszcza nowa wersję swojej usługi emailowej, czyli Windows Live Hotmail. Zmiany dotyczą głównie interfejsu, szybkości oraz zwiększenia pojemności skrzynki. Nowy interfejs ma być szybszy i bardziej przejrzysty (oby nie oznaczało to ich wersji Gmaila, jeśli wiecie co mam na...

W tym tygodniu Microsoft wypuszcza nowa wersję swojej usługi emailowej, czyli Windows Live Hotmail. Zmiany dotyczą głównie interfejsu, szybkości oraz zwiększenia pojemności skrzynki. Nowy interfejs ma być szybszy i bardziej przejrzysty (oby nie oznaczało to ich wersji Gmaila, jeśli wiecie co mam na myśli), dzięki czemu mamy być bliżej naszych maili i kontaktów (tak przynajmniej twierdzi Microsoft).

Chciałam się przyjrzeć tym nowościom, ale niestety na moim koncie nie są one jeszcze widoczne. Jeśli rzeczywiście wszystko działa szybciej i jest prostsze to świetnie. Szkoda tylko, że nie używam konta Hotmail jako głównego (ani nawet pobocznego). Chociaż muszę przyznać, że to chyba było moje pierwsze konto pocztowego (to, albo Polbox). Niestety w miarę pojawiania się innych dostawców, oferujących przede wszystkim więcej miejsca, właściwie bez dłuższego zastanawiania się zrezygnowałam z Hotmaila. I o ile się orientuję to nie byłam osamotniona?

Może nie stałoby się to, gdyby Microsoft zdecydował się dobrych kilka lat temu na zwiększenie pojemności konta. W nowej odsłonie użytkownik ma dostać tyle pamięci ile będzie potrzebował (z informacji na blogu RWW możemy się dowiedzieć, że na początek otrzymujemy 5GB pamięci, które będą zwiększane o 500MB co miesiąc, jeśli tylko przekroczymy limit). Na stronie opisującej planowane zmiany możemy przeczytać, że zespół pracuje nad "fantastycznymi udoskonaleniami usługi Hotmail" (jedną z nich jest właśnie wzrost pojemności). Jak dla mnie to określanie rosnącej dynamicznie pojemności skrzynki jest dalekie od "fantastyczności". W końcu na Gmaili mam ponad 7 GB, z czego wykorzystuję ok 13%, a jest to moja główna skrzynka od ponad dwóch lat.

Podsumowując zmiany w Hotmailu nie są rewolucyjne, ale chyba potrzebne i raczej przydatne (szybkość i prostota). Problemem może być niska dostępność usługi. Podobno już teraz użytkownicy narzekają na nowy interfejs i chcą, żeby Microsoft powrócił do starego layoutu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu