Polska

Nowa wersja Flakera

Grzegorz Marczak
Nowa wersja Flakera
22

Flaker przeszedł kolejną przemianę - cieszy mnie rozwój i zaangażowanie autorów, ponieważ jest to chyba jeden z nielicznych serwisów społecznościowych (o ile nie jedyny), w którym jestem tak bardzo aktywny. Co więc tym razem zmieniło się w Flakerze? Przede wszystkim główny stream jest moim zdaniem...

Flaker przeszedł kolejną przemianę - cieszy mnie rozwój i zaangażowanie autorów, ponieważ jest to chyba jeden z nielicznych serwisów społecznościowych (o ile nie jedyny), w którym jestem tak bardzo aktywny. Co więc tym razem zmieniło się w Flakerze?
Przede wszystkim główny stream jest moim zdaniem bardziej czytelny - lub też po prostu bardziej miły dla oka. Jak wiadomo jest to główny element serwisu, dlatego jego przejrzystość jest moim zdaniem bardzo istotna.

Kolejna rzecz to kosmetyczne poprawki w głównym menu serwisu, które jednak są również istotne. Pojawiły się odnośniki do dyskusji, tagów, moich i do mnie, czyli do niektórych opcji, które wcześniej były dostępne w prawym sidebarze.

Z ważniejszych zmian - Flaker zintegrował się z AdTaily. Od teraz każdy może wykupić reklamę w profilu użytkownika. Będzie ona widoczna w głównym stremie danej osoby, na o ile dobrze liczę trzeciej pozycji (cena, opis i ustawienia reklamy są oczywiście konfigurowane z poziomu panelu administracyjnego AdTaily). Oprócz reklam w stremach użytkowników można też wykupić reklamę na głównej stronie flakera.

Zastanawia mnie tylko, czy reklamy w profilach/streamach poszczególnych użytkowników mogą być efektywne? O ile główna strona serwisu - tam gdzie każdy obserwuje co piszą osoby obserwowane może liczyć na duży ruch, o tyle już do profilu poszczególnego użytkownika tak często się nie zagląda (o czym też świadczą liczby w licznikach odsłon jakie się pojawiły). Nawet kiedy przesyłam komuś link do konkretnego wpisu to nadal nie zobaczymy reklam wykupionych u autora tej notki. Myślę, że umiejscowienie AdTaily w streamach użytkowników musi być jeszcze przemyślane i poprawione.

Kolejna nowość na Flakerze to integracja z grą tetrykowo.pl. Dzięki temu będziemy mieli swój ranking a także będziemy mogli wyzywać się na pojedynki. Rozumiem, że Flaker musi wychodzić z branżowej niszy - i jest to słuszny kierunek rozwoju. Wydaje mi się jednak, że akurat gra tego typu jest trochę za bardzo infantylna. Możliwe, że przychodzący młodsi użytkownicy Flakera docenią, ranking waleczności jaki się na Flakerze pojawił. Ja niestety mam za mało czasu na bawienie się w tego typu gry. No i zastanawiam się, czy mainstream musi od razu oznaczać tylko młodzież i studentów?

To czego się nie doczekaliśmy w tej odsłonie flakera to konta e-commerce, wprawdzie pojawiło się już w menu coś o nazwie "strefa e-commerce" ale jest to na razie prezentacja jednej oferty. Myślę, że konta dla sklepów internetowych pojawią się jednak dość niedługo.

Podsumowując, podoba mi się odświeżenie i poprawienie nawigacji w Flakerze. Serwis ten codziennie dostarcza mi ciekawych informacji i angażuje mnie w dyskusje z użytkownikami, dlatego najbardziej zwracam uwagę na czytelność wpisów i komentarzy. Implementacja AdTaily jest dla mnie rzeczą, która powinna być nieco poprawiona, integracja serwisu z grą flash i budowanie rankingów graczy jest natomiast dla mnie niezrozumiałe. Czekam na konta e-commerce i pierwsze oferty specjalne dla Flakerowiczów.

PS. Niedługo mój licznik osób, które mnie obserwują dobije okrągłego tysiąca! Zapraszam do przyłączenia się.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

flakermikroblogi