Google

Nowa skrzynka odbiorcza Gmaila trafia na Androida

KK
Konrad Kozłowski
12

Czym byłaby dzisiaj poczta bez dostępu mobilnego? Google doskonale rozumie, że ulepszając swój produkt musi działać na każdym z możliwych frontów - również, a może nawet przede wszystkim w segmencie mobilnym. Efektem ostatnich prac jest inteligentna skrzynka odbiorcza mająca zapewnić ład i porządek...

Czym byłaby dzisiaj poczta bez dostępu mobilnego? Google doskonale rozumie, że ulepszając swój produkt musi działać na każdym z możliwych frontów - również, a może nawet przede wszystkim w segmencie mobilnym. Efektem ostatnich prac jest inteligentna skrzynka odbiorcza mająca zapewnić ład i porządek wśróda naszych wiadomości. Od wczoraj nowość wkracza również w aplikacji dla Androida.

Ilość pojawiających się nowych wiadomości w skrzynce odbiorczej może być przytłaczająca, dlatego Google postanowiło zająć się tym problemem poprzez stworzenie zakładek z e-mailami. Tymi możemy zarządzać sami i zdecydować, które będą dla nas przydatne. Co ważne, oprócz tego, że Gmail sam decyduje o tym które z wiadomości trafią do jednej z zakładek, sami również możemy podjąć tę decyzję poprzez przeciągnięcie wiadomości na inną zakładkę.

Owe zakładki pojawiają się w wysuwanym menu ponad naszymi etykietami, przec co wyraźnie widać że Google wcale nie uważa etykiet za najistotniejszy sposób kategoryzacji wiadomości. Być może wynika to z faktu, iż tak naprawdę niewiele osób w pełni wykorzystuje możliwości tej funkcji. Przyciski zarządające wiadomościami - jak usuwanie i archiwizowanie zostały przeniesione na górny pasek, co może nie spodobać się użytkownikom smartfonów o sporych ekranach - w żaden sposób nie rekompensuje tego nowy sposób ich aktywacji (tapnięcie avatary osób biorących udział w konwersacji).

Google powoli udostępnia najnowszą wersję Gmaila w Google Play (u wszystkich pojawi się na przestrzeni najbliższych tygodni), dlatego jeżeli chcecie przetestować tę nowość wcześniej, to jednym z rozwiązań jest pobranie i instlacja pliku *.apk, który znajdziecie na Android Police. Niestety i ten sposób nie zawsze działa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmailAndroidnowy gmail