Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Google

Nowa skrzynka odbiorcza Gmaila trafia na Androida

KK
Konrad Kozłowski
12

Czym byłaby dzisiaj poczta bez dostępu mobilnego? Google doskonale rozumie, że ulepszając swój produkt musi działać na każdym z możliwych frontów - również, a może nawet przede wszystkim w segmencie mobilnym. Efektem ostatnich prac jest inteligentna skrzynka odbiorcza mająca zapewnić ład i porządek...

Czym byłaby dzisiaj poczta bez dostępu mobilnego? Google doskonale rozumie, że ulepszając swój produkt musi działać na każdym z możliwych frontów - również, a może nawet przede wszystkim w segmencie mobilnym. Efektem ostatnich prac jest inteligentna skrzynka odbiorcza mająca zapewnić ład i porządek wśróda naszych wiadomości. Od wczoraj nowość wkracza również w aplikacji dla Androida.

Ilość pojawiających się nowych wiadomości w skrzynce odbiorczej może być przytłaczająca, dlatego Google postanowiło zająć się tym problemem poprzez stworzenie zakładek z e-mailami. Tymi możemy zarządzać sami i zdecydować, które będą dla nas przydatne. Co ważne, oprócz tego, że Gmail sam decyduje o tym które z wiadomości trafią do jednej z zakładek, sami również możemy podjąć tę decyzję poprzez przeciągnięcie wiadomości na inną zakładkę.

Owe zakładki pojawiają się w wysuwanym menu ponad naszymi etykietami, przec co wyraźnie widać że Google wcale nie uważa etykiet za najistotniejszy sposób kategoryzacji wiadomości. Być może wynika to z faktu, iż tak naprawdę niewiele osób w pełni wykorzystuje możliwości tej funkcji. Przyciski zarządające wiadomościami - jak usuwanie i archiwizowanie zostały przeniesione na górny pasek, co może nie spodobać się użytkownikom smartfonów o sporych ekranach - w żaden sposób nie rekompensuje tego nowy sposób ich aktywacji (tapnięcie avatary osób biorących udział w konwersacji).

Google powoli udostępnia najnowszą wersję Gmaila w Google Play (u wszystkich pojawi się na przestrzeni najbliższych tygodni), dlatego jeżeli chcecie przetestować tę nowość wcześniej, to jednym z rozwiązań jest pobranie i instlacja pliku *.apk, który znajdziecie na Android Police. Niestety i ten sposób nie zawsze działa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmailAndroidnowy gmail