Sprzęt

Nowa rola starych smartfonów Samsung Galaxy - taka aplikacja to genialny pomysł

Konrad Kozłowski
Nowa rola starych smartfonów Samsung Galaxy - taka aplikacja to genialny pomysł
10

Problem z przybywającymi elektrośmieciami można rozwiązać na wiele sposobów, a jednym z nich może być znalezienie nowej roli dla starszych urządzeń. Samsung przygotował specjalną aktualizację dla starszych modeli Galaxy, a za jego przykładem powinni pójść pozostali producenci.

Stosunkowo niedawno przygotowaliśmy materiał, w jaki sposób można wykorzystać starsze modele smartfonów, które mogą zalegać Wam w szufladach. Niektórzy pozostawiają je jako telefon zapasowy, inni nie widzą sensu w pozbywaniu się kiedyś zakupionego za pełną kwotę urządzenia, które dziś kosztuje ułamek tego. I są też tacy, którzy zapominają o niektórych gadżetach.

Jak wykorzystać stare smartfony?

A warto o nich sobie przypomnieć i przywrócić do życia, bo pomysłów jest całkiem sporo. Jeżeli posiadaliście wcześniej smartfon Samsunga, to może się okazać, że producent rozwiąże ten problem za Was oferując specjalną aktualizację poprzez aplikację SmartThings. Wprowadza ona dwie specjalne nowe funkcje - pierwsza z nich odpowiada za wykrywanie konkretnego rodzaju dźwięku, a druga reaguje na poziom jasności w pomieszczeniu.

Smartfony Samsung ze specjalną aktualizacją SmartThings

Po zainstalowani aktualizacji możliwe bowiem będzie ustawienie wykrywania szczekania psa, płaczu dziecka, miauczenia kota albo pukania. O każdym tym zdarzeniu informować nas będzie powiadomieniem przesyłając nagranie wykrytego dźwięku. Druga funkcja wykrywa spadający lub rosnący poziom oświetlenia w pomieszczeniu - i gdy jest zbyt ciemno, może uruchomić lampkę. Aktualizacja bierze też pod uwagę optymalizację pracy akumulatora w telefonie przez długi czas, ale nie zostało ujawnione jak długo smartfon ma działać bez ładowania.

Stary tablet - jak wykorzystać? Do czego można go

Ogłoszone w trakcie CES nowości przez Samsunga są właśnie teraz udostępniane posiadaczom smartfonów Galaxy S, Note i serii Z z 2018 roku. Może trochę dziwić, że producent uznaje je jako starsze i nie wziął pod uwagę wcześniejszych modeli, ale być może w grę wchodziły kwestie techniczne. Nie zostało to oficjalnie wyjaśnione, ale padła deklaracja, że więcej urządzeń uzyska takie uaktualnienie w przyszłości. Mam więc nadzieję, że na liście znajdą się modele tańsze oraz z poprzednich roczników, bo to właśnie tych urządzeń jest u użytkowników znacznie więcej.

Źródło, obrazek: The Verge

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu