17

Nowa reklama Chrome – anemiczna

Nawet Google potrzebuje reklamy dla swoich nowych produktów i usług. Szczególnie kiedy chodzi o tak trudny rynek jak przeglądarki internetowe. Poprzednie reklamy telewizyjne Chrome, nie specjalnie robiły na mnie wrażenie – i mówię to z pozycji użytkownika i konsumenta. Nowy spot Chrome jest chyba utrzymany w tym samym klimacie co jego poprzednicy. Google pokazuje swoją […]

Nawet Google potrzebuje reklamy dla swoich nowych produktów i usług. Szczególnie kiedy chodzi o tak trudny rynek jak przeglądarki internetowe. Poprzednie reklamy telewizyjne Chrome, nie specjalnie robiły na mnie wrażenie – i mówię to z pozycji użytkownika i konsumenta. Nowy spot Chrome jest chyba utrzymany w tym samym klimacie co jego poprzednicy.

Google pokazuje swoją przeglądarkę jako szybką, bezpieczną i pozwalającą na anonimowe korzystanie z sieci. Wszystko to oprawione jest anemiczną ale przyjemną muzyczką, a zamiast ekranu komputera mamy znowu klocki, tworzywa i kursor jak za najlepszych czasów Słodowego.

Kolejna reklama Chrome, która do mnie nie przemawia – owszem jest dobrze przemyślana i pewnie fachowcy od marketingu dostrzegą w niej kunszt i zaawansowane techniki absorbowania uwagi. Ja osobiście wolę proste i dynamiczne przekazy. Oczywiście zawsze można powiedzieć, że nie jestem w targecie – tylko kto jest?