Świat

Kolejne plotki na temat tabletu Apple

Grzegorz Marczak
19

Pojawiła się nowa super plotka na temat tableta od Apple. Otóż serwis appleinsider.com informuje, że analityk biura maklerskiego Oppenheimer, rozesłał do inwestorów notkę na temat planowanej produkcji tabletów przez Apple. Analizując łańcuch dostaw Apple znalazł informacje potwierdzające produkcję...

Pojawiła się nowa super plotka na temat tableta od Apple. Otóż serwis appleinsider.com informuje, że analityk biura maklerskiego Oppenheimer, rozesłał do inwestorów notkę na temat planowanej produkcji tabletów przez Apple.
Analizując łańcuch dostaw Apple znalazł informacje potwierdzające produkcję takiego urządzenia, prawdopodobna data wejścia na rynek to okolice marca kwietnia 2010 (tyle czasu potrzeba na zbudowanie odpowiednich zapasów). Apple przygotowało całą logistykę tak aby być zdolnym wyprodukować do miliona urządzeń miesięcznie!

To jednak nie wszystko, podobno Apple rozpoczęło już rozmowy z wydawcami treści proponując im dość atrakcyjny podział zysków 30/70 - 70% oczywiście dla wydawcy. Mają to być stawki dla każdego kto zdecyduje się na dystrybucję treści przez tablet Apple i co ciekawsze - nie będzie to umowa na wyłączność.

Wydaje mi się, że jeśli Apple faktycznie wyprodukuje urządzenie typu Tablet to ostro zamiesza nie tylko w tej kategorii sprzętowej ale również odegra ważną rolę w procesie dystrybucji treści. Obawiam się tylko, że cena takiego sprzętu będzie typowo Applowska - czyli np ok 1000 dolarów - co u nas skończy się pewnie na ponad 4 tysiącach PLN. Będzie to więc gadżet dla wybranych (ja w takiej cenie na pewno go nie kupię).

Tablet w domu może być świetnym uzupełnieniem dla PC czy laptopa. Jeśli Apple nie przeszarżuje z ceną to myślę, że przymierzył bym się do zakupu takiego sprzętu, nie kupując już kolejnej wersji Macbook-a tylko inny nieco bardziej efektywny cenowo laptop. W ten sposób miał bym pewnie jednej z lepszych gadżetów Apple pozwalający cieszyć się świetnym systemem, multimediami oraz wygodnym czytaniem prasy i ebooków oraz dobry laptop do pracy w rozsądnej cenie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleTablet