Świat

Beta Chrome już dostępna dla użytkowników Mac OS

Grzegorz Marczak
10

Długo oczekiwana przeglądarka Google czyli Chrome, została w wersji beta udostępniona użytkownikom systemu Mac OS. W celu pobrania Chrome należy udać się pod adres google.com/chrome i oczywiście zgodzić na warunki korzystania z usługi (polecam choć raz przeczytać na co tak naprawdę się zgadzamy korz...

Długo oczekiwana przeglądarka Google czyli Chrome, została w wersji beta udostępniona użytkownikom systemu Mac OS. W celu pobrania Chrome należy udać się pod adres google.com/chrome i oczywiście zgodzić na warunki korzystania z usługi (polecam choć raz przeczytać na co tak naprawdę się zgadzamy korzystając z darmowego programu jakim jest Chrome).

Czego brakuje w wersji beta? Pisałem o tym poprzednio jednak dla przypomnienia: funkcji “synchronizacji ulubionych” (bookmark syncing) czyli możliwość korzystania z naszych ulubionych odsyłaczy na dowolnym komputerze. Brakuje tryby pracy offline oraz co jest chyba najgorszą informacją brak obsługi rozszerzeń, wprawdzie niektóre dodatki będą działały ale oficjalna obsługa extensions będzie nieco później.

Mimo wszystko Chrome może być (nawet w takiej odsłonie) świetną alternatywą dla wolnego i coraz częściej psującego się (u mnie średnio 2 razy w tygodniu) Firefoxa. Szybkość pracy tej przeglądarki jest zauważalna gołym okiem, zarówno jeśli chodzi o pierwsze uruchomienie jak również wczytywanie pojedynczych stron.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu