Telekomy

Nowa oferta telefonu stacjonarnego w Plusie. Zestawienie ofert wszystkich operatorów

Grzegorz Ułan
Nowa oferta telefonu stacjonarnego w Plusie. Zestawienie ofert wszystkich operatorów
10

Nie sądziłem, że będę robił jeszcze zestawienie ofert na telefon stacjonarny wśród polskich operatorów, ale dzisiejsze ogłoszenie Plusa o nowej ofercie zachęciło mnie do przyjrzenia się, czy pozostali operatorzy mają taką ofertę i jak wygląda. Okazało się, że wszyscy mają takową i wszystkie różnią się od siebie diametralnie.

Komu w dzisiejszych czasach potrzebny jest telefon stacjonarny? Przede wszystkim firmom, ale też osobom, które mają dużo znajomych czy rodzinę za granicą, dzwonienie na stacjonarne numery jest często tańsze niż na komórkowe. W Orange na przykład jest taki abonament, który obejmuje nielimitowane rozmowy międzynarodowe na numery stacjonarne.

Oferta na telefon stacjonarny w Plusie

Ale zacznijmy od Plusa i od ich nowej oferty na telefon stacjonarny. Usługa działa w oparciu o sieć komórkową, nie wymaga więc gniazdek i kabli, a jedynym ograniczeniem jest strefa 500 metrów od wskazanej lokalizacji, w której telefon ma działać.

Ceny? Plus ma ofercie dwie opcje, a w zasadzie cztery, po dwie na scenariusz z telefonem i bez telefonu, przy czym opłata za abonament się nie zmienia. Można ją obniżyć o 10 zł w przypadku korzystania już z innej oferty w Plusie, w ramach nowej wersji programu smartDOM.

W opcji za 20 zł mamy nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne i komórkowe w sieci Plus, a do pozostałych sieci komórkowych płacimy 0,29 zł/min. W opcji za 30 zł mamy wszystkie rozmowy nielimitowane. Co do telefonu, taki MaxCom MM 822 BB na start kosztuje 1 zł i później w ratach na 24 miesiące 8 zł, co miesiąc. Ważna informacja, w takich ofertach można również przenosic swoje dotychczasowe numery stacjonarne pomiędzy operatorami.

Oferta na telefon stacjonarny w Orange

Orange ma najbardziej rozbudowaną ofertę na telefon stacjonarny i oferuje dodatkowo w każdej taryfie rozmowy międzynarodowe na korzystnych warunkach.

W najtańszej za 32,36 zł miesięcznie można rozmawiać za 0,49 zł z międzynarodowymi numerami stacjonarnymi i 0,20 zł za połączenia z krajowymi numerami komórkowymi i stacjonarnymi. Pozostałe plany przeznaczone są i dla osób dzwoniących z telefonów stacjonarnych na komórkowe oraz tylko na stacjonarne, a najdroższa opcja za 69 zł daje pełen no limit na stacjonarne w kraju i za granicą i na krajowe komórkowe.

Oferta na telefon stacjonarny w Play

Play w swojej ofercie na telefon stacjonarny ma trzy opcje do wyboru. Pierwsza, to oferta łączona telefon komórkowy+stacjoonarny za 35 zł. W przypadku numeru stacjonarnego i komórkowego mamy nielimitowane rozmowy na stacjonarne i komórkowe, a na numer komórkowy dochodzą jeszcze SMS-y za 0,19 zł i 1 GB transferu danych.

Sam telefon stacjonarny typowo do dzwonienia, czyli no limit na stacjonarne i komórkowe kosztuje 20 zł, gdzie dodatkowo za 10 zł, możemy dobrać telefon i za kolejne 10 zł pakiet 100 min rozmowy do UE.

W opcji telefonu stacjonarnego do odbierania mamy ciekawą opcję wykupienia numeru stacjonarnego tylko za 1 zł miesięcznie, o ile posiadamy inne usługi u tego operatora, a numer stacjonarny przenosimy dodatkowo do nich, ale tu rzecz jasna połączenia są płatne z pominięciem połączeń w sieci Play.

Oferta na telefon stacjonarny w T-Mobile

T-Mobile ma tylko ofertę łączoną, czyli do posiadanego już numeru komórkowego możemy dokooptować numer stacjonarny, który działa na jednej karcie SIM, wszystko za 5,04 zł.

Połączenia z numeru stacjonarnego na inne numery stacjonarne kosztują 0,20 zł, chyba, że mamy nielimitowane rozmowy w taryfie komórkowej. Rozmowy komórkowe kosztują tyle, ile w abonamencie na numer komórkowy.

Photo: Goodluz/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu