Telekomy

Nowa oferta na abonament i internet mobilny w Plusie z dostępem do 5G przez całą umowę

Grzegorz Ułan
Nowa oferta na abonament i internet mobilny w Plusie z dostępem do 5G przez całą umowę
29

Plus nieco przyspieszył gruntowną zmianę swojej oferty. Zgodnie z grafikami na stronie, które od kilku tygodni informowały o nowej ofercie, ta miała pojawić się 11 listopada. Jednak już dzisiaj wchodzi ona w życie i niesie ze sobą wiele zmian.

Nowa oferta na abonament głosowy w Plusie

Aby dokładniej przyjrzeć się zmianom w nowej ofercie spójrzmy najpierw, jak wyglądała ona jeszcze do wczoraj:

A więc mieliśmy cztery plany za 30 zł, 50 zł, 70 zł i 75 zł, wszystkie z nielimitowanymi rozmowami komórkowymi i stacjonarnymi oraz 2 GB, 12 GB, 24 GB i 72 GB transferu danych. Dodatkowo w abonamencie z 24 GB mogliśmy dobrać sobie do wyboru jedną z trzech usług na cały okres obowiązywania umowy w cenie abonamentu - HBO GO, Tidal lub Polsat Sport Premium. Co istotne, akurat w tym planie dostępny był "lejek" po wykorzystaniu podstawowego pakietu danych na poziomie 2 Mb/s.

Nowa oferta głosowa, to już tylko 3 plany, za 30 zł, 50 zł i 75 zł. Pozostaje pełen no limit na rozmowy i wiadomości oraz odpowiednio 2 GB, 12 GB i 72 GB transferu danych. Znika więc plan za 70 zł, gdzie mieliśmy 24 GB transferu danych i trzy usługi do wyboru na czas trwania umowy.

Dostęp do Tidala na cały okres umowy dostępny jest teraz w najdroższym planie za 75 zł, a w planie za 50 zł możemy go zamówić na 12 miesięcy wraz z dodatkowymi 12 GB transferu danych - po roku taka opcja będzie kosztowała dodatkowe 20 zł.

Co ważne w kontekście dostępu do nowej technologii 5G, Plus udostępnia ją w aktualnym zakresie, czyli uruchomionej 1 kwietnia na swoich nadajnikach na częstotliwości 2,6 GHz TDD, jak już tej właściwej udostępnionej po aukcji 5G w paśmie 3,4 – 3,8 GHz, wszystkim abonentom nowych planów na cały okres umowy.

Nowa oferta na internet mobilny w Plusie

Analogicznie, jeśli chodzi o nową ofertę na internet mobilny, sprawdźmy najpierw jak wyglądała ona dotychczas:

A więc mieliśmy cztery plany abonamentowe, za 30 zł, 40 zł, 50 zł i 70 zł z limitem transferu danych w każdej technologii 2G/3G/4G/5G na poziomie 30 GB, 45 GB, 60 GB i 100 GB. W trzech najdroższych planach, po wykorzystaniu podstawowego transferu automatycznie włączała się usługa "LTE bez końca", dzięki której w zasięgu 4G/5G nadal można było korzystać z transferu danych na pełnej prędkości. W rzeczywistości był on ograniczany do prędkości około 20 Mb/s.

W nowej ofercie, pozostają do wyboru cztery plany i to w tej samej cenie. Co zaskakujące w trzech najdroższych planach Plus podwaja liczbę gigabajtów w cenie abonamentu i od dziś do dyspozycji będzie w nich limit odpowiednio 90 GB, 120 GB i 200 GB na pełnej prędkości w każdej technologii. Z kolei usługa "LTE bez końca" również będzie funkcjonowała na podobnej zasadzie, co poprzednio, a więc po wykorzystaniu podstawowego pakietu transfer danych w zasięgu 4G/5G nadal będzie dostępny na pełnej możliwej prędkości.

Plus w swoim regulaminie tak określa tę 'maksymalną" prędkość:

Maksymalna prędkość pobierania danych ograniczona wyłącznie technologią transmisji danych z jakiej korzysta Abonent oraz uzależniona jest od: specyfikacji technicznej modemu lub routera, zasięgu sieci operatora, obciążenia stacji nadawczej, siły odbieranego sygnału oraz warunków atmosferycznych.

Tak więc przy znacznym obciążeniu łącza czy stacji nadawczej nadal będziemy musieli się liczyć z ograniczeniem prędkości, prawdopodobnie do poprzedniego poziomu około 20 Mb/s. Oczywiście, w każdym planie tak jak w przypadku oferty głosowej dostęp do 5G udostępniony jest w cenie abonamentu na cały okres obowiązywania umowy. W najdroższym planie Tidal wliczony jest w cenę abonamentu.

Jak widać w regulaminie zawarty jest dodatkowy abonament za 90 zł, krórego nie widać na stronie. Zawiera on dostęp do pakietu Ipla Polsat Sport Premium oraz dodatkowych 10 GB transferu danych do wykorzystania w serwisie IPLA.

Podobna nowa oferta Plusa na abonament głosowy i internet mobilny dostępna też już jest dla klientów biznesowych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu