Polska

Nowa tańsza oferta pakietów CANAL+ online. Dekoder z Android TV kosztuje 100 zł mniej

Konrad Kozłowski
Nowa tańsza oferta pakietów CANAL+ online. Dekoder z Android TV kosztuje 100 zł mniej
19

CANAL+ online odświeżył swoją ofertę - zrezygnowano z pakietów tematycznych i postawiono na podział kanałami, można skorzystać z nowych promocji. Obniżono też cenę dekodera z Android TV.

Pomysł CANAL+ na telewizję przez Internet wraz z treściami VOD w zestawie był całkiem niezły. Zamiast opierać się na konkretnych kanałach i znanych markach, pakiety tworzono biorąc pod uwagę to, jakie treści są na nich emitowane. Uruchomienie platformy było nie lada wydarzeniem, bo na taki krok CANAL+ czekaliśmy latami i choć nie udało się dowieźć wszystkiego, na co liczyli widzowie (nadal czekamy na wsparcie dla rozdzielczości 4K), to premiera była nawet udana, bo mnogość treści i różnorodność wspieranych platform dobrze służy subskrybentom.

Nareszcie jest zwiastun Venom 2: Carnage. Przed nami niezła jatka!

Zaporowa dla niektórych osób mogła okazać się jednak cena, bo po skompletowaniu pakietów okazywało się, że na rachunku wciąż widnieje kwota oscylująca wokół nawet 100 zł. Dla równowagi, użytkownicy nie są zobowiązani długoterminową umową i mogą żonglować potrzebnymi pakietami każdego miesiąca, ale nawet to chyba nie wszystkich przekonywało.

Nowa oferta CANAL+ online - niższe ceny, nowe pakiety

Zaktualizowana oferta została skomponowana w inny sposób i opiera się na klasycznym modelu pakietów z kanałami danej marki/grupy medialnej. Dlatego do wyboru są CANAL+ z 17 własnymi stacjami, pakiety HBO, Eleven Sports oraz miks o nazwie Fun & News, gdzie umieszczono takie kanały jak TVN24, National Geographic, History, FOX, Cartoon Network czy Disney. Jeśli chodzi o ceny, to sytuacja jest o tyle pozytywnie skomplikowana, że uruchomione zostały nowe promocje, dzięki którym przez pierwszy miesiąc subskrypcji zapłacimy mniej.

Ile kosztują pakiety na CANAL+ online?

Warto jednak mieć na uwadze, że do wykupienia dodatkowych pakietów wymagane jest posiadanie podstawowego pakietu CANAL+, dlatego za duet CANAL+ z HBO zapłacimy 30 zł za pierwszy miesiąc, a później 55 zł miesięcznie, za CANAL+ z Eleven Sports 30 zł za pierwszy miesiąc, a później 55 zł miesięcznie, za CANAL+ z Fun & News 40 zł za pierwszy miesiąc, a później 70 zł miesięcznie.

Netflix może uruchomić nową usługę. To byłaby gratka dla fanów

Oczywiście istnieje możliwość dobrania więcej niż dwóch pakietów i wtedy cena nie jest proporcjonalnie zwiększana o kolejne np. 25 zł, bo przy wyborze CANAL+, HBO i Eleven Sports zapłacimy po pierwszym miesiącu 65 zł, więc dodatkowy pakiet kosztuje wtedy zaledwie 10 zł. W chwili obecnej maksymalna cena subskrypcji może wynieść 85 zł (pierwszy miesiąc za 60 zł), co jest niezłą ofertą biorąc pod uwagę fakt, że do naszej dyspozycji jest cała lista treści na życzenie oraz na żywo emitowanych w telewizji. Nie sądzę, by CANAL+ kiedykolwiek postanowił rozbić swoją ofertę na dwie kategorie: TV i VOD, dlatego to nie do końca propozycja dla osoby szukającej katalogu typowo netfliksowego.

Dekoder CANAL+ z Android TV za 199 zł

Wraz z nową ofertą CANAL+ platforma obniża także cenę swojego dekodera z Android TV, który kosztuje teraz 199 zł zamiast 299 zł. To niewielkie urządzenie, które oczywiście nie służy tylko do odbierania kanałów CANAL+ przez Internet i treści VOD tego nadawcy, bo dzięki systemowi Android TV i dostępowi do sklepu Google Play możemy zainstalować dodatkowe aplikacje, jak Netflix, Prime Video i wiele innych. Dekoder sprawdza się całkiem nieźle, obsługuje 4K, więc pozostałe serwisy VOD pełne takich treści będą działać bez problemu, możemy tylko liczyć, że CANAL+ dotrzyma obietnicy i wprowadzi wsparcie dla 4K na własnej platformie.

CANAL+ online już niedługo na smart TV Samsunga

Jak informuje strona internetowa CANAL+ online już w czerwcu powinna nastąpić długo wyczekiwana premiera aplikacji usługi na system Tizen na telewizorach smart Samsunga. Niestety, na tę chwilę jeszcze nie pojawiła się informacja, kiedy opublikowana będzie aplikacja dla webOS na smart TV LG.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu