Google

Rusza nowa wersja Google Sites. Tworzenie stron www chyba jeszcze nigdy nie było tak proste [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Rusza nowa wersja Google Sites. Tworzenie stron www chyba jeszcze nigdy nie było tak proste [prasówka]
14

Rusza nowa, odświeżona wersja Google Sites. Teraz usługa prezentuje się bardziej nowocześnie i oferuje znacznie większe możliwości.

Nowe Google Sites

Przez długi czas Google Sites pozostawało jedną z bardziej zaniedbanych usług w portfolio kalifornijskiej firmy. Kilka miesięcy temu zapowiedziano odświeżenie serwisu, a teraz nową odsłonę udostępniono wszystkim użytkownikom. Pozwala on na tworzenie stron www na zasadzie drag&drop. Do dyspozycji otrzymujemy szereg gotowych elementów, a także możliwość zintegrowania serwisu z usługami Google'a. Możemy zatem osadzać tutaj dokumenty, arkusze kalkulacyjne i prezentacje z Google Docs, zaś same statystyki zmierzymy za pomocą Google Analytics. Nowa wersja edytora pozwala również edytować projekty przez kilka osób jednocześnie.

Trzy miesiące Spotify za złotówkę

Spotify znowu można zamówić za złotówkę. W ramach świątecznej promocji możemy za tę symboliczną kwotę uzyskać dostęp do usługi w wersji premium na trzy miesiące. Trzeba się jednak pośpieszyć, bo promocja nie będzie trwała długo. Jej koniec zaplanowano na 1 stycznia 2017 roku. Po tym czasie zarejestrowani użytkownicy będą płacili tyle samo, co wszyscy pozostali posiadacze kont premium, a więc 19,99 zł.

W Millennium ruszają płatności HCE

Bank Millennium ogłosił uruchomienie płatności HCE. Jeszcze dziś pojawi się aktualizacja oficjalnej aplikacji mobilnej, która pozwoli na używanie telefonu do płacenia w sposób zbliżeniowy. Warunkiem jest posiadanie modułu NFC oraz Androida 4.4 lub nowszego. Użytkownicy otrzymają w ten sposób możliwość bezpłatnego wygenerowania wirtualnej karty, która będzie używana do realizacji płatności. Ma ona być ważna przez 4 lata. Cała reszta wygląda identycznie jak w przypadku zwykłych kart zbliżeniowych - przykładamy telefon do terminala i w sytuacji, gdy płacimy więcej niż 50 zł musimy dodatkowo wpisać PIN.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleMobileredesign