Google

Zupełnie nowy Kiosk Google teraz również dostępny w przeglądarce

Tomasz Popielarczyk
Zupełnie nowy Kiosk Google teraz również dostępny w przeglądarce
7

Kiosk Google przechodzi metamorfozę. Nowa wersja ma dostarczać bardziej spersonalizowane i odpowiadające naszym gustom treści - od teraz również multimedialne. Co jednak szczególnie fajne, możemy się z nimi zapoznawać również w przeglądarce www.

Google Newsstand 4.0 jest kolejną usługą, gdzie zastosowanie znajdzie technologia nauczania maszynowego Google'a. Dzięki niej aplikacja będzie w stanie bardziej efektywnie i skutecznie dostarczać treści, które mogą się nam spodobać i odpowiadają naszym preferencjom. Będą one wyświetlane na głównym ekranie zatytułowanym "dla ciebie". Jak tłumaczy Google, ma to być doskonałe miejsce na poranny, szybki przegląd newsów. I trzeba przyznać, że faktycznie ma duży potencjał, by takim się stać.

Odświeżony interfejs mobilnej aplikacji to kilka dodatkowych ekranów, na których znajdziemy pełną biblioteczkę treści. Podobnie jak w przypadku poprzedniej wersji, możemy wybrać listę interesujących nas tematów, aby potem na tej podstawie otrzymywać regularnie informacje, artykuły i newsy. Przy każdym z nich od teraz znajdziemy przycisk do feedbacku, który pozwoli nam zasugerować aplikacji, że np. nie chcemy w przyszłości oglądać więcej tego typu treści.

Nowa wersja Google Newsstand to również wsparcie dla technologii Google AMP. Pozwoliło to nie tylko na przyśpieszenie renderowania treści, ale również na dodanie do programu materiałów multimedialnych. Przeglądając zatem nasz strumień z informacjami, natkniemy się również na klipy wideo, podcasty i galerie. Temu wszystkiemu towarzyszy tryb oszczędzania danych, w którym program będzie pobierał zdecydowanie mniej megabajtów. Oczywiście nie zabrakło też schowka, w którym możemy zapisywać artykuły, które chcemy przeczytać później.

Inną dużą nowością jest udostępnienie wersji webowej usługi. Strona www oferuje dokładnie to samo, co znajdziemy w aplikacji mobilnej, a dodatkowo może być uruchomiona na dowolnym urządzeniu. Interfejs jest prosty, a część artykułów zostaje w całości pobrana i wyświetlona w postaci pływających ramek. Ciekawe co na to wydawcy...

Przyznaję, że Kiosk Google nie jest moją ulubioną usługą. Nie używałem go do tej pory, bo preferowałem bardziej klasyczne rozwiązania - Feedly i kanały RSS. Poza tym każdego dnia otrzymują treści z tylu źródeł (social media, Feedly, newslettery, a nawet Google Now), że nie potrzebuję kolejnego pożeracza mojego czasu. Niemniej wprowadzone do usługi zmiany wyglądają bardzo zachęcająco. Szczególnie mechanizm służący personalizacji może okazać się kluczowy, bo po pewnym czasie nauczy się naszych nawyków i preferencji na tyle dobrze, by za każdym razem dostarczać treści, które nas interesują i które chcemy przeczytać.

Aktualizacja aplikacji mobilnej na dniach ma być dostępna dla wszystkich. Webową wersję znajdziecie pod adresem play.google.com/newsstand/web.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAplikacjeMobile