Google

Zagraj w kalambury ze... sztuczną inteligencją Google'a

Tomasz Popielarczyk
Zagraj w kalambury ze... sztuczną inteligencją Google'a
11

Google znowu pokazuje niesamowite możliwości rozwijanej przez siebie sztucznej inteligencji. Tym razem w sieci udostępnia aplikację będącą pewną wariacją kalamburów. Zdecydowanie warto ją wypróbować.

Technologie rozpoznające zawartość zdjęć nie są dla Google'a niczym nowym. Już od jakiegoś czasu wykorzystywane są one przez wyszukiwarkę obrazów, a także usługę Google Photos. Teraz jej twórcy pokazali coś jeszcze innego i muszę przyznać, że robi to piorunujące wrażenie

Aplikacja Quick, Draw to swoisty odpowiednik kalamburów. Z tym, że nie bawimy się tutaj z innymi graczami tylko ze sztuczną inteligencją. My wcielamy się w rolę rysownika i otrzymujemy konkretne zadanie i 20 sekund czasu. W tym czasie AI udziela odpowiedzi i jest przy tym niesamowicie skuteczne. Zresztą zobaczcie to na poniższym wideo.

Oczywiście możemy tutaj snuć domysły i podejrzenia, na ile sztuczna inteligencja wie, jakie hasło zlecono nam do narysowania jeszcze przed narysowaniem czegokolwiek. Nie chce mi się jednak wierzyć, że twórcy dopuściliby się takiego oszustwa. Szczególnie, że odpowiadający głos dynamicznie reaguje na to, co właśnie tworzymy i w sytuacji, gdy narysujemy cokolwiek niezgodnego z hasłem - również trafnie zgaduje.

Co najciekawsze, aplikacja w miarę upływu czasu uczy się nowych rzeczy. Zatem wraz z odgadywaniem kolejnych rysunków gromadzi dane i wykorzystuje je w taki sposób, aby podnosić swoją skuteczność. Oczywiście wszystko to działa w języku angielskim, ale to chyba nie powinno stanowić dla nikogo przeszkody.

Wiecie, co jest w tym wszystkim jest najfajniejsze? Że Quick, Draw szalenie wciąga. Rysowałem kolejne hasła i nie mogłem wyjść z podziwu jakie to fajne i jak niesamowicie radzi sobie AI. Zdecydowanie zachęcam zatem Was do spróbowania. Aplikację znajdziecie pod adresem quickdraw.withgoogle.com. Działa zarówno na desktopach jak i urządzeniach mobilnych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu