Samsung

Tak będzie wyglądać nowa generacja Samsung Gear. Ale rewolucji nie będzie

Jakub Szczęsny
Tak będzie wyglądać nowa generacja Samsung Gear. Ale rewolucji nie będzie
5

Samsung przymierza się do premiery Note'a 7, co w tym miesiącu bezsprzecznie będzie jednym z gorętszych wydarzeń w środowisku nowych technologii. Wraz z nowym phabletem Samsunga możemy zobaczyć również nowe urządzenie wspierające technologię VR. Okazuje się, że jednym z bardziej eksponowanych argumentów za nowym Note'em będzie bezproblemowa obsługa rzeczywistości wirtualnej, ale o rewolucji na razie nie może być mowy.

Onleaks, który opublikował zdjęcie przedstawiające nową generację Gear'a, dodatkowo podał kilka informacji na temat tego urządzenia. Nie jest tajemnicą to, że sprzęt będzie musiał być odrobinę większy, by pomieścić tam sporawego, nowego Note'a, zatem zmienią się wymiary gogli - 207mm x 122mm x 98.5mm. Większe wymiary idą w parze za odrobinę większym kątem widzenia - ten ma wynosić 110 stopni. To stanowi poprawę tego parametru o 14 stopni - wydaje się być niewiele, ale użytkownicy powinni bardzo pozytywnie odczuć tę różnicę. Jednak i to musiało się zmienić, gogle od Oculusa oraz HTC oferowały już jakiś czas temu większe kąty widzenia.

Samsung Galaxy Note 7 ma wspierać port USB typu C, przy czym nowe gogle nie mogły być gorsze i... również zostaną wyposażone w ten typ złącza. Doniesienia o tym porcie w goglach niejako potwierdzają przejście na USB-C w Note 7. Zatem te informacje możemy traktować jako bardzo wiarygodne, choć do premiery nie mamy stuprocentowej pewności na temat tego, czy nie czeka nas jakakolwiek niespodzianka ze strony Samsunga.

Gogle zostaną zaprezentowane w kolorze... czarnym. Niektórzy wskazują na to, że przez ten fakt Samsung straci siłę marki. Urządzenie od Samsunga od początku (i tylko) występowało w kolorze białym, co odróżniało je od konkurencji. Nie uważam jednak, by było to dla Samsunga tak bardzo "bolesne". Rynek VR-owy wydaje się być na razie mało podatny na takie kwestie, choć w niedalekiej przyszłości to może się zmienić.

Jednak - pod maską nie zmieniło się zbyt wiele. Nawet patrząc na te gogle, można wskazać wiele podobieństw do poprzedniej generacji. Mówi się nieco o zgodności gogli z projektem Daydream od Google - zresztą to żadna niespodzianka, bowiem Samsung już od dawna zapowiadał swoje partnerstwo w tej kwestii. Za pomocą interfejsu Bluetooth będzie można podłączyć zewnętrzny kontroler do gogli.

To prawdopodobnie nie są pełne informacje na temat gogli Samsunga, możemy spodziewać się pewnych niespodzianek, ale na te musimy poczekać aż do konferencji Unpacked, na której zostanie pokazany również nowy smartfon z linii Note. Czy jest na to czekać? Cóż, mamy taką nadzieję. Być może obok samych gogli, Samsung dorzuci swoją cegiełkę do tego, cały czas formującego się sektora elektroniki użytkowej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

goglevrgearSamsung GearGear VR