Google

Nowa funkcja w Google+: szybkie nagrywanie i dodawanie wideo. Działa jak się patrzy

Kamil Mizera
Nowa funkcja w Google+: szybkie nagrywanie i dodawanie wideo. Działa jak się patrzy
19

Google przyzwyczaiło nas już do tego, że w przypadku swojego serwisu społecznościowego przyjęło politykę drobnych kroczków. Co jakiś czas raczy nas nowymi funkcjami i nieszczególnie śpieszy się z wprowadzaniem nowych. I wygląda na to, że ta polityka sprawdza się, gdyż pozwala użytkownikom oswoić się...

Google przyzwyczaiło nas już do tego, że w przypadku swojego serwisu społecznościowego przyjęło politykę drobnych kroczków. Co jakiś czas raczy nas nowymi funkcjami i nieszczególnie śpieszy się z wprowadzaniem nowych. I wygląda na to, że ta polityka sprawdza się, gdyż pozwala użytkownikom oswoić się z kolejnymi dodatkami, przyzwyczaić do nich i zacząć je aktywnie wykorzystywać.

Właśnie Google zaproponowało użytkownikom serwisu kolejną funkcję. Tym razem związaną z wideo. Otóż możemy z poziomu Google+ nagrać za pomocą naszej przedniej kamery filmik, a następnie dodać go do naszej wiadomości. Wszystko ogranicza się do kilku kliknięć i jest bardzo intuicyjne i szybkie.

Najpierw w polu wiadomości wchodzimy na dodaj film, a na dole listy opcji wybieramy „Nagraj film”.

 

Następnie musimy zezwolić Adobe Flash Playerowi na dostęp do naszej kamery.

 

Potem zostaje nam już tylko zarejestrować nasze nagranie, a na koniec dodać nasz film do wiadomości.

Po dodaniu filmu osoba, która zechce go obejrzeć zobaczy takie oto menu, znane już z przeglądania zdjęć na G+:

I gotowe.

Dodatek jest bardzo fajny. Oczywiście zaraz mogą pojawić się głosy, że czeka nas zalew domorosłych reżyserów i ich „arcydzieł”, a Google+ "zejdzie na psy". Niemniej jednak można tę funkcję wykorzystać bardziej kreatywnie, chociażby przy stronach firmowych (tak, tam też działa), czy po prostu do szybkiego podzielenia się swoją opinią, w przypadku, gdy nie chce nam się jej pisać. Zresztą, możliwości jest znaczenie więcej i zapewne wkrótce zobaczymy przejawy ludzkiej kreatywności.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

funkcje