Android

Nowa funkcja Androida L - profile użytkowników

Filip Żyro
Nowa funkcja Androida L - profile użytkowników
23

Opcja dobrze znana z innych systemów operacyjnych niedługo zadebiutuje na Androidzie. Powinna ucieszyć wszystkich, którzy mają dzieci lub nie potrafią uwolnić się od spraw służbowych. Wszystko wskazuje, że właśnie poznaliśmy kolejną nową funkcję, która zadebiutuje wraz z Androidem L. Dosłownie ki...

Opcja dobrze znana z innych systemów operacyjnych niedługo zadebiutuje na Androidzie. Powinna ucieszyć wszystkich, którzy mają dzieci lub nie potrafią uwolnić się od spraw służbowych.

Wszystko wskazuje, że właśnie poznaliśmy kolejną nową funkcję, która zadebiutuje wraz z Androidem L. Dosłownie kilkanaście godzin temu, ktoś pożalił się na forum dla developerów Androida na brak wsparcia profili użytkowników na telefonach z systemem operacyjnym od Google. Niemal natychmiast dostał odpowiedź od pracownika Google, który zapewnił, że opcja ta zostanie wprowadzona wraz z kolejną odsłoną systemu, i choć nie wymienił jej z nazwy, to możemy się domyślać, że chodzi oczywiście o Androida L.

Na chwilę obecną Android obsługuje kilka kont jedynie na tabletach. Szkoda, bowiem takie rozwiązanie posiada wiele zalet. Może się okazać pomocne, chociażby gdy posiadamy kartę kredytową powiązaną z Google Play, a swój telefon czasem dajemy do zabawy naszemu dziecku. To samo tyczy się aplikacji służbowych, do których nie chcemy dawać dostępu naszej latorośli. Dlatego możliwość przypisania innych aplikacji do rożnych profili, może czasem wydawać się bardzo dobrym rozwiązaniem.

Do niedawna jednak Google nie wiedziało, jak sobie poradzić z tym problemem w przypadku smartfonów. Takie rozwiązanie rodzi wiele pytań, jak chociażby co zrobić z połączeniem przychodzącym, w trakcie gdy przełączony jest użytkownik? Pozwolić odebrać dziecku czy może z automatu odrzucić połączenie? Zresztą jakiś czas temu samo Google przyznało się, że nie wie, jak poradzić sobie z tym problemem o czym pisali na łamach Reddita w sekcji Android. Jednak wszystko wskazuje na to, że rozwiązanie to znaleźli.

Bardzo możliwe, że nowa funkcja znajdzie zastosowanie w przypadku służbowych telefonów. Wraz z instalacją Android L wystarczy utworzyć dwa różne środowiska dla firmowego i prywatnego użytku. W ten sposób poufne informacje firmy, jak e-maile czy nawet dedykowane aplikacje, będą przypisane do osobnego konta zabezpieczonego hasłem. Dzięki temu, nawet gdy zgubimy telefon, będą one przynajmniej pobieżnie zabezpieczone. Nam również łatwiej będzie odciąć się od służbowych spraw. Poprzez powiązanie skrzynki mailowej z naszym telefonem, sprawy służbowe towarzyszą nam niemal 24 godziny na dobę.

Jak sprawować będzie się ta opcja powinniśmy dowiedzieć się później w tym roku wraz z debiutem najnowszej odsłony Androida, która zapowiadana jest na jesień/zimę.

Źródło: Androidpolice

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Android L