Świat

Nowa firma Billa Gatesa

AB
Aleksandra Biolik
2

W zeszłym tygodniu ukazało się w sieci kilka artykułów nt nowej firmy założyciela Microsoftu, bohatera tych (nie)trafionych reklam z Seinfeldem, czyli Billa Gatesa. Firma nazywa się bgC3 i według oficjalnych dokumentów ma to być "think tank". W pełni wyposażone biura firmy mieszczą się w Kirkland i...

W zeszłym tygodniu ukazało się w sieci kilka artykułów nt nowej firmy założyciela Microsoftu, bohatera tych (nie)trafionych reklam z Seinfeldem, czyli Billa Gatesa. Firma nazywa się bgC3 i według oficjalnych dokumentów ma to być "think tank". W pełni wyposażone biura firmy mieszczą się w Kirkland i tworzył je sam Bill Gates, tuż po "rezygnacji z pracy" dla Microsoftu.

Wszyscy zastanawiają się czy Bill Gates tworzy nowe przedsięwzięcie biznesowe, którego produktem może stać się "kolejny Microsoft". Osoby z jego otoczenia zaprzeczają takim informacjom, twierdząc, że bgC3 nie jest projektem komercyjnym a raczej miejscem, które będzie katalizatorem dobrych pomysłów i interesujących rozwiązań. Celem firmy nie jest co prawda tworzenie nowych firm, aczkolwiek obiecujące projekty mogą być przekazywane do Microsoftu lub do Melinda and Bill Gates Foundation.

Z rejestru przedsiębiorców wynika, że bgC3 zostało założone w marcu tego roku pod nazwą Carillon Holdings. Nowa tajemnicza nazwa pojawiła się dopiero w lipcu, mniej więcej 10 dni po rezygnacji Billa Gatesa z pełnoetatowej pracy w Microsoft. Firma została założona jako holding i jej biura (Kirkland) znajdują się w niedalekiej odległości od domu Gatesów w Lake Washington.

Pozostaje jeszcze wyjaśnić co oznacza skrót bgC3. Jedną z możliwości jest "Bill Gates Company 3", czyli trzecia firma Billa Gates. Nawet by się to zgadzało (pierwszy był Microsoft, druga była fundacja). Jednak z informacji pozyskanych przez TechFlash wynika, że "c" oznacza "catalyst". Tak czy inaczej, można chyba przyjąć, że rolą Billa Gates będzie łączenie ludzi i pomysłów.

Moim zdaniem zobaczymy wiele ciekawych i przydatnych projektów zrealizowanych przez bgC3. Wynika to przede wszystkich z zainteresowania Billa Gatesa problemami technologii, nauki i społeczeństwa. Do tej pory ograniczał się on tylko do edukacji i zdrowia (w swojej fundacji). Tym bardziej, że Bill Gates miał już okazję pracować nad pomysłami Think Tank (wspiera on projekt firmy Nathana Myhrvolda, którego celem jest utworzenie reaktora atomowego, który produkuje czystą energią bez zbędnych odpadów, które wymagają utylizacji)

Logo zostało zaczerpnięte z TechFlash, czyli nowego źródła tech-informacji. Twórcami są  John Cook i Todd Thomas.

Zdjęcie pochodzi z ABC news.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoftbill gates