Świat

Kolejne wodotryski w Gmailu

Aleksandra Biolik
Kolejne wodotryski w Gmailu
4

Jakiś czas temu pisałam o dowcipnym produkcie Google Labs, który chroni nas przed wysyłaniem "niezrównoważonych" maili, czyli Mail Googles. W tym tygodniu internetowy gigant dodał kolejne dwie funkcje do Gmaila, które pomogą przyśpieszyć i ubarwić pisanie e-maili. Pierwszy gmailowy gadżet to Canned...

Jakiś czas temu pisałam o dowcipnym produkcie Google Labs, który chroni nas przed wysyłaniem "niezrównoważonych" maili, czyli Mail Googles. W tym tygodniu internetowy gigant dodał kolejne dwie funkcje do Gmaila, które pomogą przyśpieszyć i ubarwić pisanie e-maili.

Pierwszy gmailowy gadżet to Canned responses. Funkcja ta umożliwia tworzenie prostych szablonów maili, a właściwie treści maili. Jeżeli często odpisujemy np. "Jasne, nie ma sprawy", możemy ustawić ten tekst jako szablon i zaoszczędzić czas na pisaniu tej odpowiedzi za każdym razem.

Jednak na tym nie koniec. Google chce nam pomóc jeszcze bardziej i wręcz wysyłać za nas maile. Wystarczy stworzyć filtr (tak jak dotychczas) i dla określonej grupy osób lub słów kluczowych ustawić gotową odpowiedź, którą Google za nas wyśle. Nawet nie będziemy musieli otworzyć tej wiadomości.

Techcrunch proponuje wykonanie pewnego eksperymentu. Założenie dwóch kont i ustawienie im nawzajem "Canned responses". Pytanie: Kiedy (jak szybko) skrzynki się zapchają? Jak myślicie?

Drugim gadżetem dodanym do Gmaila są emotikony. Właściwie nic więcej chyba nie muszę pisać. Bo co to emotikon każdy wie. Jedni używają, inni nie. Jedni znają ich tylko kilka (właśnie ja), inni bardzo dużo. Od dziś po prostu przybędzie w Gmailu emocji:-)

Jeśli chcecie się pobawić nowymi funkcjami to przypominam, że trzeba w ustawieniach zmienić język na angielski. Chociaż emotikony są dostępne bez tego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GooglepocztaGmailemail