Felietony

Nowa beta przeglądarki Chrome jeszcze szybsza

Grzegorz Marczak
Nowa beta przeglądarki Chrome jeszcze szybsza
24

Chrome stał się bardzo szybko moim głównym narzędziem do przeglądania internetu. Jest przede wszystkim niesamowicie szybki ale co najważniejsze bardzo dynamicznie rozwijany przez Google. Nowa wersja beta tej przeglądarki właśnie została ogłoszona na blogu tego produktu. Według Google nowy Chrome będ...

Chrome stał się bardzo szybko moim głównym narzędziem do przeglądania internetu. Jest przede wszystkim niesamowicie szybki ale co najważniejsze bardzo dynamicznie rozwijany przez Google. Nowa wersja beta tej przeglądarki właśnie została ogłoszona na blogu tego produktu. Według Google nowy Chrome będzie aż o 15% szybszy od obecnej wersji.

Oprócz szybkości nowy Chrome będzie posiadał także kilka nowych możliwości. Przede wszystkim zaimplementowany zostanie mechanizm Autofill, dzięki któremu przeglądarka będzie zapamiętywać informacje jakie wprowadzamy w różnego rodzaju formularzach. Mowa tutaj o takich danych jak jak numer telefony, adres, imię oraz numer karty kredytowej. Oczywiście będziemy w pełni kontrolować na jakich stronach korzystamy z zapisanych w przeglądarce danych. Wszystkie informacje jakie zostaną zapisane w Autofill będziemy mogli edytować - dostępne będą one w opcjach Chrome.Kolejną ciekawostką nowej wersji są usprawnienia mechanizmu synchronizacji informacji w Chrome. Do chwili obecnej mogliśmy synchronizować zakładki, ustawienia i motywy do kompletu zostaną dodane teraz informacje z Autofill (oprócz numerów kart kredytowych) oraz możliwość synchronizacji rozszerzeń.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlegoogle chrome