Felietony

Google poprawia Gmail i robi miejsce na fragmenty Wave?

Grzegorz Marczak
Google poprawia Gmail i robi miejsce na fragmenty Wave?
39

Wczoraj Google zaprezentowało użytkownikom odświeżony Gmail. Zmiany jakie zaszły moim zdaniem nieco bardziej porządkują interfejs użytkownika co robi go bardziej czytelnym. Przede wszystkim zmieniła się pozycja odnośników do zadań i kontaktów, które to zostały przeniesione do lewego górnego rogu tuż...

Wczoraj Google zaprezentowało użytkownikom odświeżony Gmail. Zmiany jakie zaszły moim zdaniem nieco bardziej porządkują interfejs użytkownika co robi go bardziej czytelnym. Przede wszystkim zmieniła się pozycja odnośników do zadań i kontaktów, które to zostały przeniesione do lewego górnego rogu tuż nad sekcją z pocztą. Kolejna istotna zmiana to linki zaznaczania (Wszystkie, Żadne, Przeczytane, Nieprzeczytane, Oznaczone gwiazdką), które znajdowały się nad wiadomościami, są teraz opcjami w menu rozwijanym obok przycisku Archiwizuj.

Najwięcej zmian zaszło jednak w zarządzaniu naszymi kontaktami, mamy więc sortowanie kontaktów według nazwiska, działające skróty klawiszowe, automatyczne zapisywanie itp. Cała lista zmian dostępna jest na stronie pomocy Gmail. Warto przy okazji zwrócić uwagę, że zmiany jakie powyżej opisałem były w tym samym czasie co dla wersji angielskojęzycznej dostępne również dla Polskiej. Nawet instrukcje i pomoc zostały przygotowane po polsku.Nie zdziwiłbym się też gdyby okazało się, że porządki które teraz Google robi z interfejsem mają służyć przygotowaniu miejsca na niektóre z funkcji Wave. Łatwo można wyobrazić sobie, że w sekcji poczta, kontakty i lista zadań pojawia się jeszcze jeden odnośni "współpraca" pod którym kryje się uproszczona wersja interfejsu Wave. Mając już zdefiniowane "prawdziwe" kontakty i wszystko w jednym miejscu z pewnością użytkownicy szybciej zaadoptowali by rozwiązania które w wersji stand alone były trudne do zrozumienia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmailgoogle wave