Felietony

Red Sky (filestube.com) przejmuje udziały w w krainach kawy i herbaty

Grzegorz Marczak
Red Sky (filestube.com) przejmuje udziały w w krainach kawy i herbaty
14

Dość ciekawa inwestycja. Otóż Red Sky czyli spółka odpowiedzialna między innymi za filestube.com (polski serwis o olbrzymimi międzynarodowym zasięgu wynoszącymi ponad 60 milionów unikalnych użytkowników) przejęła 49% udziałów w firmie Etin Group Sp. z o.o. czyli właściciela takich sklepów internetow...

Dość ciekawa inwestycja. Otóż Red Sky czyli spółka odpowiedzialna między innymi za filestube.com (polski serwis o olbrzymimi międzynarodowym zasięgu wynoszącymi ponad 60 milionów unikalnych użytkowników) przejęła 49% udziałów w firmie Etin Group Sp. z o.o. czyli właściciela takich sklepów internetowych jak KrainaHerbaty.pl, KrainaKawy.pl i KrainaZiół.pl. Kwota transakcji nie została niestety upubliczniona.

Obie strony deklarują, że dzięki współpracy będą mogły z jednej strony wykorzystać wiedzę e-commerce a z drugiej strony doświadczenie w budowaniu globalnych projektów internetowych i wprowadzania ich na rynki zachodnie. Cytat z informacji prasowej

– Chcemy wykorzystać doświadczenie Red Sky w budowaniu globalnych projektów internetowych i wprowadzania ich na rynki zachodnie. Jesteśmy na etapie budowania szczegółowej strategii Etin Group, z której wynikną konkretne działania na rynku polskim i rynkach zagranicznych. Zakładamy, że w ciągu kilku miesięcy będą widoczne pierwsze efekty naszej współpracy – mówi Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu, Red Sky. Sp. z o.o.
– Polski rynek e-handlu jest jeszcze na tyle młody, iż pozyskując odpowiedniego partnera branżowego i startując z dobrej pozycji można osiągnąć szybki wzrost, na co właśnie liczymy. Myślę, iż połączenie doświadczenia w e-commerce spółki Etin Group oraz doświadczenia w prowadzeniu projektów internetowych na rynku światowym spółki Red Sky pozwoli na osiągnięcie efektu synergii – dodaje Kamil Matysik, Prezes Zarządu Etin Group Sp. z o.o.

Dość ciekawy mariaż spółek zajmujących się kompletnie różnymi dziedzinami biznesu w internecie. Podejrzewam, że niedługo dzięki niemu zobaczymy angielskojęzyczne wersje zarówno krain herbaty i kawy (co do popularności ziół za granicą nie jestem przekonany).

Nie jest to natomiast dobra informacja dla wszelkich konkurencyjnych sklepów specjalizujących się w podobnych produktach, wsparcie Red Sky może być bardzo znaczące jeśli chodzi o Polski rynek, który w niektórych kategoriach jest jeszcze naprawdę młodziutki.

W każdym razie twórcom "krain" czyli należą się gratulacje za konsekwentnie realizowany pomysł na e-commerce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupred sky