Płatności i bankowość

Nowa bankowość internetowa i mobilna już dla wszystkich klientów Alior Banku

Grzegorz Ułan
Nowa bankowość internetowa i mobilna już dla wszystkich klientów Alior Banku
25

Dziś zaczęliśmy dzień od dobrej informacji dla klientów banków w Polsce o zbliżającej się premierze Apple Pay w naszym kraju. Kilka banków negocjuje aktualnie wprowadzenie tej formy płatności, między innymi Alior Bank, który przesłał nam właśnie informacje o udostępnieniu zupełnie nowej wersji bankowości elektronicznej i mobilnej dla wszystkich klientów.

Początkowo nowa wersja dostępna była dla ograniczonej liczby klientów, która systematycznie od czerwca 2017 roku była poszerzana.

Celina Waleśkiewicz, Wiceprezes Zarządu Banku odpowiedzialna m.in. za rozwój bankowości cyfrowej:

Nowe systemy bankowości internetowej i mobilnej udostępnialiśmy klientom w ciągu tego półrocza systematycznie, w kilku etapach. W tym czasie pozyskiwaliśmy od użytkowników opinie i wykorzystywaliśmy je w bieżących pracach i planach dotyczących rozwoju. Od czerwca zrobiliśmy już kilkanaście aktualizacji.

Najbardziej wyczekiwane przez klientów zmiany znalazły się w nowej wersji aplikacji mobilnej dostępnej na Androida i iOS. Dostępne tu mamy teraz płatności BLIK czy logowanie odciskiem palca w Touch ID - w przypadku iPhone. Użytkownicy Androida na razie musza korzystać z PIN-u, za to mogą korzystać z płatności zbliżeniowych HCE.

Z informacji uzyskanych od klientów wiemy, że szczególnie docenili oni aplikację mobilną i nowe możliwości, które oferują m.in. płatności zbliżeniowe HCE, wygodniejszą metodę logowania, przelewy na numer telefonu BLIK oraz opcję skanowania faktur, ułatwiającą wykonywanie przelewów przez smartfon bez konieczności przepisywania danych.

Dodatkowo, użytkownicy telefonów iPhone X będą mogli teraz logować się również za pomocą Face ID. A co ze starymi wersjami? Dotychczasowa aplikacja mobilna dostępna będzie do końca I kwartału przyszłego roku, a starszy system bankowości internetowej do końca II kwartału 2018 r.

Nowe wersje bankowości internetowej i mobilnej zostały udostępnione wszystkim klientom indywidualnym banku oraz osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą czy korzystającym z usług biura maklerskiego. Więcej szczegółów znajdziecie na dedykowanej stronie - internetnowa.aliorbank.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu