Apple

Apple Pay w Polsce - trwają negocjacje pięciu banków w Polsce z Apple

Grzegorz Ułan
Apple Pay w Polsce - trwają negocjacje pięciu banków w Polsce z Apple
57

Po raz pierwszy informowaliśmy Was o udostępnieniu Apple Pay polskim klientom banków w połowie września 2017 roku. Przy okazji konferencji Banku Zachodniego WBK, na której byłem, Marcin Pawłowski, dyrektor Obszaru Marketingu Detalicznego i Rozwoju Oferty w Banku Zachodnim WBK zdradził, że trwają negocjacje z dostawcą usług płatniczych, co do wprowadzenia jedynej brakującej usługi w Polsce mobilnych płatności zbliżeniowych, obok HCE i Android Pay.

Nie mógł zdradzać wtedy szczegółów, bo negocjacje miały wysoki stopień poufności. Jednak dziś potwierdza to serwis Cashless, który według własnych sprawdzony źródeł twierdzi, że negocjacje z Apple, na temat wprowadzenia Apple Pay podjęło się pięć banków w Polsce.

Wymienia wśród nich Alior Bank, wspomniany już Bank Zachodni WBK oraz mBank. Ta lista przypomina tę, która otwierała wprowadzenie Android Pay w Polsce.

Na czym polegają negocjacje? Przed wszystkim sprawa rozbija się o prowizję, którą banki miałyby odprowadzać do Apple za transakcje dokonane przez polskich klientów za pomocą Apple Pay. Apple w odróżnieniu od Google, każe sobie za płacić za korzystanie z tej formy zbliżeniowych płatności.

Kiedy Apple Pay mógłby się pojawić w Polsce? Cashless informuje, że po udanych negocjacjach możliwe byłoby to w II kwartale 2018 roku, a w optymistycznej wersji już w I kwartale 2018 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile