Apple

Nowa aplikacja od Apple dla muzyków (amatorów)

KK
Konrad Kozłowski
2

Co wyjdzie z połączenia zwykłej aplikacji do notatek głosowych (dyktafonu) z aplikacją do tworzenia muzyki i rejestrowania muzycznych sesji? Właśnie Music Memos, czyli nowa aplikacja od Apple, której oczywiście prostoty działania odmówić nie można, ale nie mogło także zabraknąć kilku sztuczek, do kt...

Co wyjdzie z połączenia zwykłej aplikacji do notatek głosowych (dyktafonu) z aplikacją do tworzenia muzyki i rejestrowania muzycznych sesji? Właśnie Music Memos, czyli nowa aplikacja od Apple, której oczywiście prostoty działania odmówić nie można, ale nie mogło także zabraknąć kilku sztuczek, do których firma nas przyzwyczaiła.

Na pierwszy rzut oka interfejs aplikacji nie zdradzi nam wiele o funkcjach, które oferuje. Podobnie jak w zwykłym dyktafonie obecny jest przycisk odpowiedzialny za rozpoczęcie nagrywania. Wtedy animacje na ekranie będą nam podpowiadały o intensywności nagrywanego dźwięku, zaś u dołu ekranu wyświetlony zostanie zapis wizualny. Po zakończeniu nagrania istnieje możliwość jego odsłuchania z inteligentnym podziałem oraz oznaczy rozpoznane nuty.

W Music Memos znalazła się też cząstka GarageBand, czyli możliwość dodania w tle innych instrumentów do utworzonego przez nas nagrania. Aplikacja ma pozwolić na błyskawiczne uchwycenie pomysłu na melodię, którą można w późniejszym czasie rozwinąć w innej aplikacji. Dlatego warto też dodać, że sam GarageBand doczekał się aktualizacji do wersji 2.1, która przyniosła wsparcie dla funkcji 3D Touch oraz iPada Pro, a także taką funkcję jak Live Loops oraz nowy zestaw dźwięków perkusji czy basu.

Music Memos pobierzecie za darmo z App Store na iPhone 4S i nowszych oraz iPad i nowszych. GarageBand oferowany jest za darmo z nowymi urządzeniami z iOS (min. 32 GB pamięci) oraz dostępny jest do zakupu w App Store. Aktualizacja dla aktualnych użytkowników GarageBand jest bezpłatna.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu