Mobile

Panel Google Now zintegrowany w Nova Launcher!

Konrad Kozłowski
Panel Google Now zintegrowany w Nova Launcher!
19

Na takie wieści czekali chyba wszyscy użytkownicy tego launchera. Nova nareszcie zyskuje integrację z Google Now, choć jest to bardzo wczesna wersja, niestety nie pozbawiona błędów i nie trafi do Google Play.

Wszystkie szczegóły techniczne, które pozwoliły na taką integrację zostały opisane w artykule Android Police. Wyjaśniając po krótce, jedna z ostatnich aktualizacji aplikacji Google otwiera możliwość wykorzystania panelu Now nie tylko aplikacjom systemowym. Sięgając po odpowiednie API oraz tworząc niezbędne obejście autorzy Nova Launcher uwzględnili w swoim launcherze panel Google Now.

Oczywiście to dopiero począczetk. Pierwsza wersja launchera - Nova Launcher 5.3-beta1 - którą pobierzecie tylko z APK Mirror, nie jest idealna i będzie wymagała poprawek. Zdarza się, że panel nie jest wyświetlany prawidłowo lub nie jest dostępny wcale.  Co istotne, do działania Google Now nie jest wymagane posiadanie wersji Premium launchera, ale musicie pobrać aplikację companion (APK Mirror) potrzebną do działania.

Nova Launcher to jedna z najpopulaniejszych alternatyw dla systemowych rozwiązań. Lekki, wydajny i szybki, a jednocześnie oferujący ogromną ilość opcji personalizacji i ciągle aktualizowany Nova Launcher to wzór do naśladowania i chyba najpopularniejszy wybór wśród (bardziej) świadomych użytkowników.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Androidgoogle now