Mobile

Android Pay w Eurobanku, ale tylko dla kart VISA

Grzegorz Marczak
Android Pay w Eurobanku, ale tylko dla kart VISA
16

Eurobank dołączył właśnie do grona banków oferujących Android Pay. Usługa Android Pay to proste i bezpieczne płatności smartfonem dokonywane w taki sam sposób jak kartą zbliżeniową – bez konieczności logowania do aplikacji mobilnej oraz włączania Internetu. Daje również możliwość dokonywania płatności w zintegrowanych aplikacjach m-commerce oraz zapisywania kart lojalnościowych.

"Zbliżeniowe karty płatnicze stanowią w Polsce już ponad 77% wszystkich kart, a transakcje zbliżeniowe realizowane za ich pomocą prawie 62% wszystkich krajowych transakcji bezgotówkowych. Dzięki Android Pay posiadacze kart kredytowych Visa wydanych przez eurobank mogą już szybko i wygodnie dokonywać zbliżeniowych płatności smartfonem – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w aplikacjach. Aby skorzystać z usługi, należy pobrać aplikację Android Pay ze sklepu Google Play, a następnie dodać do niej swoją kartę kredytową Visa. Sama płatność realizowana jest w taki sam sposób jak kartą zbliżeniową - wystarczy zbliżyć wybudzony telefon do terminala płatniczego, a przy transakcjach powyżej 50 zł wprowadzić na nim dodatkowo PIN karty. Android Pay działa na urządzeniach z systemem Android 4.4 lub wyższym, obsługujących technologię NFC."

Mobilnych płatności zbliżeniowych Visa można dokonywać we wszystkich terminalach akceptujących płatności zbliżeniowe. Wg danych NBP w Polsce jest już 485 tys. takich terminali – stanowią one ponad 90% wszystkich terminali działających na rynku.

Sam codziennie korzystam z Android Pay i bardzo cieszę się, że ta usługa w Polsce się popularyzuje. Można nią płacić zarówno w offlinie jak i online a nasz prawdziwy numer karty kredytowej nie jest podczas transakcji przekazywany do sklepu. To są dwie cechy tej usługi, które bardzo doceniam.

Jeśli wcześniej nie mieliście styczności usługą płatności mobilnych od Google zapraszam do naszego poradnika o Android Pay

Źródło : Informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu