13

Również zapominacie o udzielonych uprawnieniach na Waszych kontach w Internecie?

Często by uzyskać dostęp do różnych aplikacji czy stron www, udostępniamy nasze dane z kont na Gmailu, Facebooku bądź Twitterze. Najczęściej z tymi trzema opcjami miałem styczność przy zakładaniu kont w serwisach internetowych lub korzystając z różnego rodzaju aplikacji na swoim smartphone. Po przetestowaniu zapominamy lub odkładamy na później opcję odebrania tych uprawnień. Z pomocą […]

Często by uzyskać dostęp do różnych aplikacji czy stron www, udostępniamy nasze dane z kont na Gmailu, Facebooku bądź Twitterze. Najczęściej z tymi trzema opcjami miałem styczność przy zakładaniu kont w serwisach internetowych lub korzystając z różnego rodzaju aplikacji na swoim smartphone. Po przetestowaniu zapominamy lub odkładamy na później opcję odebrania tych uprawnień.

Z pomocą przychodzi nam dziś serwis – http://mypermissions.org/ polecający rozpoczęcie nowego roku właśnie od wyczyszczenia tych uprawnień.
Osobiście złapałem się za głowę, gdy zobaczyłem ilość takich aplikacji i serwisów na swoim koncie Google:). Z wielu z nich już dawno nie korzystam.

Dodatkowo serwis udostępnił skrypt przypominający na przyszłość o tej czynności w serwisie iftthttp://ifttt.com/recipes/13865