Microsoft

Nokia Conversations także przechodzi microsoftowe zmiany

Jakub Szczęsny
Nokia Conversations także przechodzi microsoftowe zmiany
2

Centralny blog społeczności skupionej wokół urządzeń linii Lumia, do niedawna jeszcze pod egidą Nokii wizerunkowo przechodzi pod skrzydła Microsoftu. Ów blog dla wielu osób, które były mocno związane z marką Nokii był bardzo pomocną platformą nie tylko do zgłaszania błędów oraz usterek, ale i stanow...

Centralny blog społeczności skupionej wokół urządzeń linii Lumia, do niedawna jeszcze pod egidą Nokii wizerunkowo przechodzi pod skrzydła Microsoftu. Ów blog dla wielu osób, które były mocno związane z marką Nokii był bardzo pomocną platformą nie tylko do zgłaszania błędów oraz usterek, ale i stanowił niejako motor napędowy dla samej platformy mobilnej Microsoftu. Nie jest tajemnicą bowiem, że niektóre z pomysłów wcielonych do nowszej wersji Windows Phone - 8.1.

Najważniejszą zmianą w kwestii platformy ukierunkowanej na urządzenia Lumia jest fakt, iż zostało zmienione jej miejsce w sieci. Dotychczas była ona dostępna z domeny nokia.com, a od teraz można ją znaleźć na stronach Microsoftu. Przy okazji, owa platforma otrzymała także nową nazwę, która rzecz jasna koresponduje z tym, co Microsoft zrobił nie tylko z urządzeniami będącymi spadkobiercami Nokia Lumia, ale i z kontami w serwisach społecznościowych. Nowa nazwa bloga to oczywiście Lumia Conversations - nie mogło być inaczej.

Wraz z nową nazwą i nowym miejscem w sieci przychodzi także nieco odświeżony design strony. Odwołując się jednak do Tiiny Jaatinen - Lumia Conversations jest właściwie tym samym miejscem - z tymi samymi ludźmi, z tym samym zamysłem i z podobnym przeznaczeniem. W dalszym ciągu będzie można tam znaleźć wszystkie informacje interesujące społeczność skupioną wokół najważniejszych urządzeń z systemem Windows Phone.

To nie są jednak jedyne zmiany, które tyczą się Nokia Conversation. Z tą platformą sprzężone było także konto społecznościowe na Twiiterze, które we wtorek zacznie "pasować" do zmian, które zapoczątkował Microsoft. We wtorek ponadto ma odbyć się zapowiedź kolejnego urządzenia z Windows Phone - prawdopodobnie będzie to urządzenie będące "ewolucyjnym tworem" wywodzącym się wprost z Lumii 530 - podstawową różnicą będzie zastosowanie większego, bo 5-calowego ekranu. Ma to być całkowicie budżetowa odpowiedź na coraz lepsze tanie urządzenia z Androidem.

Grafika: 1, 2

Źródło: Windows Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu