15

Fani Nokii – odkładajcie pieniądze. Flagowiec Finów pojawi się 31 lipca

stoisko NOKIA na targach
Duet HMD Global (podmiot odpowiadający za produkcję telefonów) oraz Nokia (firma odpowiadająca za oprogramowanie, design oraz marketing, m. in. użyczając brandu) zaatakował już rynek ciekawymi telefonami począwszy od niskiej, a skończywszy na średniej półce cenowej. Czas jednak na flagowca, który ostatecznie zamknie portfolio legendy na ten rok. Na nowości nie poczekamy długo - premiera ma się odbyć 31 lipca.

Do tej pory mieliśmy do czynienia głównie z tańszymi i całkiem rozsądnymi słuchawkami. Jednak, odkąd pokazano telefony Nokia 3, 5 oraz 6, wszyscy zaczęli czekać na flagowca. Najpierw znaliśmy go jako projekt „Nokia 9”, jednak niedawno potwierdzono, iż najpotężniejszy na ten rok smartfon fińskiego duetu zostanie nazwany „Nokia 8”. Mamy również informacje na temat spodziewanej daty premiery. Ma się to odbyć już 31 lipca, a zatem stosunkowo szybko. Osobiście, bardzo się z tego cieszę, bo sam „prosiłem” Nokię o streszczenie się w tej kwestii: konsumenci przecież nie będą długo czekać i zwyczajnie znajdą sobie inne urządzenia.

Nokia 8 – data premiery jest znana. Co ze specyfikacją?

Najpewniejszymi informacjami na temat „bebechów” Nokii 8 są te, które dotyczą pamięci oraz procesora. Pod maską pracować ma Snapdragon 835 wespół z 4 GB pamięci RAM. Jak podaje źródło rewelacji na temat daty premiery, urządzenie ma być dostępne w kilku wariantach kolorystycznych. Spekuluje się również na temat ceny, która ma być niższa, niż 600 euro, ale z pewnością wyższa, niż 500. Oznacza to, że nie do końca będziemy mieć do czynienia z tanim sprzętem, jednak w porównaniu do wiodących flagowców, cena może być atrakcyjna.

Nokia 8 wygląd telefonu

Nie wiadomo, jakie „wabiki” Nokia oraz HMD Global zastosują w trakcie premiery, ale byłyby one mile widziane, jeżeli Nokia zamierza na poważnie konkurować z resztą stawki. Nieoficjalnie mówi się także o tym, iż urządzenie miałoby się cechować przeogromnym, nawet jak na obecne warunki ekranem o przekątnej 5,7 cala w rozdzielczości 2K. To byłyby w sumie dwie dobre wiadomości – urządzenie oprócz naprawdę sporego wyświetlacza oferowałoby również sporą baterię, która zapewniałaby co najmniej jeden dzień pracy.

Oprócz flagowca, w trakcie konferencji produktowej pojawią się prawdopodobnie także inne sprzęty fińskiego duetu. Pekka Rantala z HMD Global nieoficjalnie zapowiedział inne sprzęty z brandem Nokia, które powinny pojawić się „wkrótce”, mowa o Nokia 2 oraz Nokia 7. Wszystkie wspomniane urządzenia Finów będą dostępne również w Polsce. O ile po drodze nic się nie „zepsuje”, powinniśmy te informacje traktować jako wysoce wiarygodne.

Wspomniane źródło rewelacji już wcześniej wsławiło się całkiem dobrymi strzałami, jeżeli chodzi o specyfikacje, daty premier nowych urządzeń. Niemniej, warto brać w poprawkę to, że nie mamy jeszcze oficjalnego potwierdzenia po stronie Nokii / HMD Global. Inne przecieki mówią również o tym, że Nokia 8 będzie flagowcem wyposażonym w dwa sloty na karty SIM działające w trybie aktywnym.