Nokia

Nokia 8 dostępna już w Polsce. Jaka cena?

Marcin Hołowacz
Nokia 8 dostępna już w Polsce. Jaka cena?
38

Dobra wiadomość dla wszystkich osób zainteresowanych telefonem Nokia 8. HMD Global będący wyłącznym licencjobiorcą smartfonów marki Nokia, ogłasza dzisiaj dostępność tego modelu w otwartej sprzedaży na terenie Polski. Podstawowe pytanie brzmi: jaka będzie sugerowana cena detaliczna?

Nie ma sensu przedłużać tego momentu, więc informuję, że sugerowana cena detaliczna telefonu Nokia 8 to 2599 złotych. Co dostaniemy w zamian za te pieniądze?

Funkcja wideo Dual-Sight

Dzięki temu, że Nokia jako pierwszy smartfon na świecie wprowadza funkcję Dual-Sight, wszystkie historie transmitowane na żywo w serwisach Facebook oraz YouTube mogą być pokazane z “dwóch stron”. Krótko mówiąc jest to łączenie obrazu z przedniej i tylnej kamery.

OZO Audio

Nowy wymiar dźwięku ma zostać osiągnięty dzięki funkcji OZO Audio, która pozwala się cieszyć przestrzennym dźwiękiem w wideo nagrywanym w jakości 4K. Jak podaje informacja prasowa: „Nagrywanie dźwięku w 360° pozwala doskonale zachować momenty oraz odtworzyć je w najwyższej dostępnej jakości”.

Wykonanie, wydajność, czysty Android

Obudowa smartfona Nokia 8 została wykonana z precyzyjnie frezowanego kawałka aluminium (stop 6000), który został poddany 40-etapowej obróbce, anodowaniu oraz polerowaniu. Dzięki temu smartfon posiada jedynie 4,6 mm grubości na krawędziach oraz średnio 7,3 mm grubości. Modele z wykończeniem lustrzanym, zapewniającym wysoki połysk, poddano ponad 20-godzinnemu polerowaniu – wszystko po to, aby osiągnąć wyjątkowy wygląd. Smartfon wyposażony jest w potężny procesor SnapdragonTM 835 firmy Qualcomm®, który połączony z czystym, bezpiecznym i aktualnym Androidem, zapewnia doskonałą wydajność.

Przypominam również o artykułach Jakuba Szczęsnego w temacie:

Oto nowa, piękna Nokia 8. Takiego powrotu legendy oczekiwałem.

Nokia 8: pięć najważniejszych cech, które musisz poznać.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile