Nokia

Nowa Nokia sprzedaje się świetnie. Legenda może namieszać na rynku

Jakub Szczęsny
Nowa Nokia sprzedaje się świetnie. Legenda może namieszać na rynku
111

Muszę się przyznać, że obawiałem się powrotu Nokii do smartfonów. Tak, doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że urządzenia tworzy dla niej podwykonawca (który bardzo blisko współpracuje z legendarną firmą). Nie przeszkadza mi to jednak stwierdzić, że rynek zyskał właśnie siłę, która może okazać się czarnym koniem tego roku w technologiach. Mimo wcześniejszych obaw.

Jedynym sprzedawcą (retailerem) urządzenia Nokia 6 jest Jingdong, chiński sklep internetowy. Okazało się, że w trakcie kolejnego "rzutu" sprzedaży smartfona, chętnych do jego kupna było... milion osób. To naprawdę dużo! Nie jesteśmy natomiast w stanie podać dokładnej liczby słuchawek, które znalazły swoich nabywców. Warto jednak zaznaczyć, że zainteresowanie jest naprawdę spore. Co więcej, urządzenie wyprzedało się w minutę!

Dlaczego Nokia 6 wzbudza tak ogromne zainteresowanie? Powodów może być całkiem sporo. Po pierwsze - sprzęt odznacza się całkiem ciekawą specyfikacją techniczną w połączeniu ze stosunkowo niewielką ceną. Tego typu urządzenia w Chinach sprzedają się z reguły bardzo dobrze. Dodajmy do tego fakt, iż Nokia to w dalszym ciągu bardzo dobrze rozpoznawalna marka elektroniki użytkowej. Jakkolwiek nie wygląda obecnie kwestia produkcji słuchawek sygnowanych legendarnym logo, wzbudzają one zainteresowanie. I jestem absolutnie pewien, że wśród zamówień na JD.com znalazły się również te, których intencją jest sprowadzenie urządzenia do Europy, gdzie niegdyś Nokia święciła triumfy.

Najciekawsze jest jednak to, że to nie koniec niespodzianek. Nokia i HMD Global już zapowiedziały kolejne telefony

Targi MWC z Barcelonie zapowiadają się bardzo ciekawie. Oprócz następców dobrze znanych nam smartfonów, zadebiutować ma pierwszy high-end z logo Nokii na obudowie. Smartfon P1, który był przez nas opisywany nieco wcześniej ma być wyposażony m. in. w procesor Qualcomm Snapdragon 835 oraz 6 GB pamięci RAM. Jesteśmy pewni, że nie będzie on w stanie nawiązać równej walki z najbardziej oczekiwanymi flagowcami tego roku, ale już sam fakt, że Nokia wychodzi z nowym high-endem na rynek jest co najmniej ekscytujący. I co najważniejsze, najpewniej będzie to pierwsze urządzenie "nowej Nokii", które zostanie wydane w większej ilości krajów, niż "szóstka".

Skoro zainteresowanie jest duże, bardzo możliwe, że Nokia zdoła odrodzić się na rynku konsumenckim tylko z powodu dalej funkcjonującego sentymentu. Ciekawy design, rozsądne podzespoły i... Android to dla wielu klientów swego rodzaju obietnica, w którą niektórzy mogą uwierzyć. Ja na przykład szczerze Nokii kibicuję.


Niedawno uruchomiliśmy serwis z Pracą w IT! Gorąco zachęcamy do przejrzenia najnowszych ofert pracy oraz profili pracodawców.

/\/>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu