Smartfony

Nokia spełni życzenie fanów. Czym dokładnie będzie Nokia 5.1 Plus?

AL
Albert Lewandowski
12

Pierwszy rok nowej Nokii minął bardzo dobrze. Firma zdobyła zaufanie i rozpoznawalność, a tegoroczne generacje ich telefonów wypadają o wiele lepiej od poprzedników. Wkrótce do ostatnio zaprezentowanych średniaków dołączy kolejny, za którego wprowadzeniem do sprzedaży opowiedzieli się jakiś czas temu fani marki.

Nokia z wcięciem

Kojarzycie Nokię X6? Jest to najnowszy model firmy, który wyróżnia się głównie ekranem z wcięciem i dostępnością wyłącznie w Chinach. Niedługo jednak po premierze na Twitterze pojawiła się ankieta. Dotyczyła ona właśnie tego urządzenia oraz tego, czy ludzie chcieliby zobaczyć ją również w Europie. Taka zagrywka to znakomite rozwiązanie marketingowe. Pozwala zwiększyć zasięg całej akcji, zainteresować kolejne osoby tym telefonem oraz pokazać się jako producent wsłuchujący się w głos społeczności. Podobnie postąpił Samsung w 2014 roku, kiedy to klienci mieli zagłosować w kwestii wprowadzania Galaxy Note Edge na Stary Kontynent.

Jako że wyniki głosowania były bardzo pozytywne, mogliśmy liczyć na rychły debiut Nokii X6. Zapewne jednak z pierwotnym planem, Finowie przygotują dla nas coś dodatkowego, mianowicie Nokię 5.1 Plus. Nazwa w zasadzie już bardzo dużo zdradza. Względem wcześniej wspomnianego będzie to słabsza propozycja, ale obstawiam, że właśnie dzięki temu nie będzie kanibalizowała się z wyżej pozycjonowanymi 6.1 oraz 7 Plus.

Nokia 5.1 Plus – co z tym Plusem w nazwie?

Największą różnicą będzie ekran. Wyświetlacz ma mieć przekątną 5,86 cala, rozdzielczość Full HD+ i proporcje 19:9 – tak samo jak w X6, tutaj również zobaczymy wcięcie w panelu. Skoro jest taka moda na rynku, to dziwne by było, gdyby firma nie zauważyła tego trendu i nie wykorzystała w swoich produktach. Napędzać go będzie Mediatek Helio P18 z 3 lub 4 GB RAM i 32 albo 64 GB pamięci wbudowanej.

Z przodu pojawi się kamerka 8 Mpix, z tyłu z kolei podwójny moduł 13 i 2 lub 5 Mpix. Pod względem fotograficznym będzie to najpewniej lepszy wybór od standardowej Nokii 5.1. Premiera jest planowana na koniec lata. Mnie osobiście wydaje się, że Finowie poczekają z prezentacją 5.1 Plus do targów IFA 2018 w Berlinie, które to stanowią jedną z najważniejszych konferencji.

źródło: Phone Arena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: