Smartfony

Nokia spełni życzenie fanów. Czym dokładnie będzie Nokia 5.1 Plus?

Albert Lewandowski
Nokia spełni życzenie fanów. Czym dokładnie będzie Nokia 5.1 Plus?
12

Pierwszy rok nowej Nokii minął bardzo dobrze. Firma zdobyła zaufanie i rozpoznawalność, a tegoroczne generacje ich telefonów wypadają o wiele lepiej od poprzedników. Wkrótce do ostatnio zaprezentowanych średniaków dołączy kolejny, za którego wprowadzeniem do sprzedaży opowiedzieli się jakiś czas temu fani marki.

Nokia z wcięciem

Kojarzycie Nokię X6? Jest to najnowszy model firmy, który wyróżnia się głównie ekranem z wcięciem i dostępnością wyłącznie w Chinach. Niedługo jednak po premierze na Twitterze pojawiła się ankieta. Dotyczyła ona właśnie tego urządzenia oraz tego, czy ludzie chcieliby zobaczyć ją również w Europie. Taka zagrywka to znakomite rozwiązanie marketingowe. Pozwala zwiększyć zasięg całej akcji, zainteresować kolejne osoby tym telefonem oraz pokazać się jako producent wsłuchujący się w głos społeczności. Podobnie postąpił Samsung w 2014 roku, kiedy to klienci mieli zagłosować w kwestii wprowadzania Galaxy Note Edge na Stary Kontynent.

Jako że wyniki głosowania były bardzo pozytywne, mogliśmy liczyć na rychły debiut Nokii X6. Zapewne jednak z pierwotnym planem, Finowie przygotują dla nas coś dodatkowego, mianowicie Nokię 5.1 Plus. Nazwa w zasadzie już bardzo dużo zdradza. Względem wcześniej wspomnianego będzie to słabsza propozycja, ale obstawiam, że właśnie dzięki temu nie będzie kanibalizowała się z wyżej pozycjonowanymi 6.1 oraz 7 Plus.

Nokia 5.1 Plus – co z tym Plusem w nazwie?

Największą różnicą będzie ekran. Wyświetlacz ma mieć przekątną 5,86 cala, rozdzielczość Full HD+ i proporcje 19:9 – tak samo jak w X6, tutaj również zobaczymy wcięcie w panelu. Skoro jest taka moda na rynku, to dziwne by było, gdyby firma nie zauważyła tego trendu i nie wykorzystała w swoich produktach. Napędzać go będzie Mediatek Helio P18 z 3 lub 4 GB RAM i 32 albo 64 GB pamięci wbudowanej.

Z przodu pojawi się kamerka 8 Mpix, z tyłu z kolei podwójny moduł 13 i 2 lub 5 Mpix. Pod względem fotograficznym będzie to najpewniej lepszy wybór od standardowej Nokii 5.1. Premiera jest planowana na koniec lata. Mnie osobiście wydaje się, że Finowie poczekają z prezentacją 5.1 Plus do targów IFA 2018 w Berlinie, które to stanowią jedną z najważniejszych konferencji.

źródło: Phone Arena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu