Smartfony

Nokia 3.1 Plus pokazuje, co to efekt wow w niskiej cenie

Albert Lewandowski
Nokia 3.1 Plus pokazuje, co to efekt wow w niskiej cenie
11

Nokia 3.1 Plus to kolejna nowość prosto z fińskiego obozu. Co ma mieć w sobie wyjątkowego?

Nokia 3.1 Plus - budżetowiec skrojony na miarę

Podseria Plus okazała się być naprawdę ciekawym uzupełnieniem oferty Finów. Finalnie okazało się, że są w stanie zaoferować jeszcze ciekawsze urządzenia i zdecydowanie nie odbywa się to kosztem wyższej ceny. Ba! Pokusiłbym się o stwierdzenie, że teraz zyskały one na stosunku ceny do jakości.

Dzisiaj zajmiemy się modelem z niższej półki. Bazowa Nokia 3.1 nie zachwycała i w mojej opinii producent mógł się bardziej postarać, a poszedł po linii najmniejszego oporu. Mimo wszystko z racji sporego progresu względem poprzednika oraz przynależności do serii Android One, jest to propozycja, którą warto rozważyć.

Nokia 3.1 Plus zaoferuje aż 6-calowy ekran IPS o proporcjach 18:9. Co ciekawe, nie będzie miał wcięcia i w zamian pojawią się bardzo wąskie ramki wokół niego - świetna decyzja, Nokia! Gorzej prezentuje się jego rozdzielczość. Tu mamy mieć HD+, czyli 1440 x 720 pikseli. Bez rewelacji, ale ostrość obrazu nie będzie stała na najwyższym poziomie. Dla porównania pierwowzór oferuje 5,2-calowy panel IPS w formacie 18:9.

Bez zmian ma pozostać procesor. Tym pozostanie ośmiordzeniowy Mediatek MT6750 z grafiką ARM Mali T860MP2, a w sprzedaży pojawią się warianty z 2 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej oraz, odpowiednio, 3 i 32.

Nie można było tak od razu?

Nokia 3.1 Plus dalej będzie wykonana z tworzywa sztucznego, ale przynajmniej urośnie bateria - z 2990 do bardziej rozsądnych 3500 mAh. Z tyłu będzie już podwójny aparat 13 i 5 Mpix, natomiast z przodu 8 Mpix.

Całość ma pracować pod kontrolą czystego Androida 8.1 Oreo, ale klienci spokojnie będą mogli liczyć na szybką aktualizację do 9.0 Pie. W końcu właśnie z takich powodów wybiera się Nokię.

Nadchodzący smartfon prezentuje się bardzo dobrze, tym bardziej, że będzie konkurował w przedziale 600 - 800 złotych. Moim zdaniem ma szansę stać się hitem w swojej klasie.

*na zdjęciu tytułowym Nokia 7 Plus

źródło: Phone Arena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu