Smartfony

Powstała appka do pomiaru wielkości bagażu podręcznego!

Paweł Winiarski
Powstała appka do pomiaru wielkości bagażu podręcznego!
7

Macie problem z szybkim zmierzeniem bagażu podręcznego przed lotem? Na szczęście jest do tego appka.

Teoretycznie wystarczy chwycić miarkę, czy nawet centymetr krawiecki i po prostu obmierzyć plecak czy torbę by potem nie spotkać się z niemiłą niespodzianką podczas lotu samolotem. Choć patrząc jakie walizy wciągają czasem ludzie na pokład, mam wątpliwości czy w niektórych liniach lotniczych zwraca ktoś na to w ogóle uwagę. Ale często też zdarza się, że torby zabierane są tuż przed wejściem na pokład i przenoszone do luku bagażowego. Lepiej więc na wszelki wypadek zmierzyć swój bagaż przed wyjazdem na lotnisko.

Słyszeliście o Kayak.pl? Jeśli nie, to spieszę z podpowiedzią:

Misją firmy KAYAK jest tworzenie narzędzi do planowania i organizowania podróży. KAYAK przeszukuje inne strony, by ułatwić użytkownikom znalezienie lotów, hoteli, samochodów do wynajęcia i ofert na wakacje.

- czytamy na oficjalnej stronie.

Wyszukiwarka wprowadza ciekawe narzędzie do pomiaru bagażu wykorzystujące technologię rozszerzonej rzeczywistości. Appka ma pomóc podróżnym w "ogarnięciu" warunków przewozu bagażu różnych linii lotniczych - a te bywają różne, dlatego walizka czy plecak zostanie zmierzony, a później jego wymiary porównane z wymogami konkretnego przewoźnika.

Całość działa intuicyjnie - w wyszukiwarce lotów w aplikacji Kayak klikacie "nowe narzędzie pomiaru bagażu". Kolejnym krokiem jest zeskanowanie podłogi celem kalibracji pomiarów. Później kierujecie soczewkę aparatu w smartfonie na walizkę, plecak lub torbę. Aplikacja widząc przedmiot, precyzyjnie obliczy jego wy miary - długość, szerokość i wysokość, uwzględniając dodatkowo każdą wypukłość. Jeśli bagaż nie spełnia norm przewoźnika, pojawi się komunikat z informacją, że należy się liczyć z kosztami nadania bagażu rejestrowanego. Niestety jest jeden minus - na chwilę obecną narzędzie dostępne jest jedynie w aplikacji Kayak dla systemu iOS (11.3 i nowsze).

Coraz częściej Polacy, wyjeżdżając na krótkie urlopy zarówno w Europie, jak i dalej, podróżują wyłącznie z bagażem podręcznym. Jednak w sytuacji, kiedy linie lotnicze dopuszczają różne rozmiary bagażu, a zasady regularnie się zmieniają, łatwo mieć wątpliwości, czy bagaż będzie pasował. A przecież nikt nie chce mieć nieoczekiwanych wydatków w ostatniej chwili ani zostać bez rzeczy niezbędnych podczas wyjazdu. Rozszerzona rzeczywistość często używana jest dla zabawy, jednak to narzędzie zostało zaprojektowane, aby być realną pomocą dla podróżnych.

- mówi Matthias Keller, Chief Scientist w KAYAK

grafika

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu