Polska

Nokaut wprowadza geolokalizację - czy przydatną ?

Grzegorz Marczak
13

Oczywiście chodzi o mobilną wersję porównywarki cen nokaut.pl, która wzbogaciła się właśnie o geolokalizację, czyli możliwość znalezienia w pobliżu sklepu z najtańszymi cenami na dany produkt. Nokaut swoją nową usługę dla mobilnej wersji stworzył przy współpracy z PLAY, ale podobno działa ze wsz...

Oczywiście chodzi o mobilną wersję porównywarki cen nokaut.pl, która wzbogaciła się właśnie o geolokalizację, czyli możliwość znalezienia w pobliżu sklepu z najtańszymi cenami na dany produkt.

Nokaut swoją nową usługę dla mobilnej wersji stworzył przy współpracy z PLAY, ale podobno działa ze wszystkim operatorami (a przynajmniej tak jest napisane w informacji prasowej). Geolokalizacja zrobiona została przy użyciu Google Maps (for mobile) oraz Google Local.


Porównywarka cen wraz z Geolokalizacją na iphonie:

Czy usługa ta to tylko gadżet czy też będzie to coś naprawdę pożytecznego? Zastanawiam się, co jeśli geolokalizacja z nokauta wskaże nam prywatne mieszkanie jako siedzibę firmy prowadzącej sklep internetowy, co jeśli znajdziemy sklep interentowy, który wszystkie swoje produkty zamawia od hurtowni i bezpośrednio wysyła do klienta ?

Miałem kiedyś okazję odwiedzić naprawdę duży sklep internetowy w jego fizycznej lokalizacji - obsługa była nieco zaskoczona pojawieniem się klienta a na pytanie czy mogę kupić u nich kamerę usłyszałem: "oczywiście ale proszę najpierw złożyć zamówienie przez internet - dostawa będzie zrealizowana w przeciągu dwóch dni".

Inny przykład to sklep internetowy z aparatami fotograficznymi - po wizycie w sklepie dowiedziałem sie, że magazyn mają na końcu miasta i dlatego najlepiej dokonać płatności przez internet a następnie udać się prosto do magazynu (jeśli koniecznie ktoś chce kupić coś bezpośrednio).

Nie twierdzę że tak będzie zawsze - po prostu głośno zastanawiam się czy przypadkiem większość sklepów w wyszukiwarkach cenowych (nie tylko w nokaut) nie są to sklepy internetowe, które jako siedzibę firmy podają biura czy też miejsce rejestracji spółki i nie dostaniemy tam od ręki poszukiwanego produktu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu