Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Ciekawostki

Nie mogą zrobić trasy po miastach, więc robią trasę po... stacjach radiowych

KR
Krzysztof Rojek
3

Zespołu Nocny Kochanek nie trzeba nikomu przedstawiać. Z racji na trwającą od roku pandemię chłopaki wymyślili bardzo fajny sposób na dostarczenie swoim fanom muzyki na żywo.

Jak zapewne wiecie, właśnie mija rok od wprowadzenia chwilowych obostrzeń. Krzywa jednak jakoś nie chciała się z tego powodu wypłaszczyć i dziś idziemy na rekord, jeżeli chodzi o liczbę zakażeń. Z tego też powodu w ciężkiej sytuacji są wszystkie osoby wykonujące zawody wymagające interakcji z drugą osobą - sprzedawcy, restauratorzy czy artyści, z których większość ostatni koncert na żywo zagrała ponad rok temu. Dlatego też duża część z nich stara się kreatywnie podchodzić do tematu, organizując przeróżne atrakcje dla swoich fanów. Zespoły takiej jak Dragonforce prowadzą streamy na Twitchu, niektórzy dają wirtualne koncerty w Fortnite czy na TikToku. Jednymi z przodowników takiego podejścia jest Polski zespół Nocny Kochanek, który dał wirtualny koncert m.in. w sylwestra 2020. Teraz chłopaki wpadli na kolejny pomysł i wyruszają w trasę koncertową, ale bynajmniej nie taką zwykłą.

Nocny Kochanek odwiedzi stacje radiowe - na mapie 6 polskich miast

Dziś zespół poinformował, że wyrusza w trasę po stacjach radiowych. W 6 dni odwiedzi 6 miast. "Trasa" zacznie się w Ostrowcu i Radiu Ostrowiec, a następne będą: Lublin i Radio Centrum, Opole i Radio Opole, Kielce i Radio Kielce oraz Radom i Radio Radom. We wszystkich tych rozgłośniach grany będą akustyczne wersje utworów, które możemy znaleźć m.in na najnowszej płycie zespołu - Nocny Kochanek Alkustycznie. Finał trasy będzie miał miejsce w Warszawie na antenie Antyradia. Set grany w tej rozgłośni będzie w pełni elektryczny.

Z uwagi na przypadające w tym roku 5 urodziny Najlepszego Fanklubu Nocnego Kochanka - HEWI METAL FANY - zespół do kilku z odwiedzanych miast na swoje koncerty zaprosi tylko zarejestrowanych członków swojego fanklubu, przy czym liczba miejsc jest bardzo ograniczona z powodu COVID-19 i w żadnym z miast nie przekroczy 10 osób.

Nocny Kochanek stale pokazuje, że nawet w czasach pandemii znajduje pomysł na siebie. Trasa po stacjach radiowych to zdecydowanie dobry pomysł, który w naszym kraju jeszcze nie był realizowany. Utwory NK trafiają co prawda do bardzo specyficznej publiki (choć szerokiej, złote płyty nie wzięły się znikąd). Sam radia nie słucham, zbyt dużo tam dla mnie treści, które mnie nie interesują, ale koncertu w Antyradiu chętnie posłucham. Sukces trasy może sprawić, że inne zespoły też pójdą tym śladem.

Trzymam więc kciuki za Krzyśka i chłopaków. Jakiś czas temu miałem okazję porozmawiać z wokalistą Nocnego Kochanka na temat kondycji współczesnej muzyki i piractwa - jeżeli chcecie o tym przeczytać, zapraszam do tekstu tutaj.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: