Telekomy

Nju mobile ma już milion klientów - każdy z nich otrzyma 1 GB transferu danych, a 53 specjalny upominek

Grzegorz Ułan
Nju mobile ma już milion klientów - każdy z nich otrzyma 1 GB transferu danych, a 53 specjalny upominek
51

Operator Nju mobile zorganizował dziś chyba pierwszą swoją konferencję prasową od uruchomienia w 2013 roku. Spodziewałem się więc jakichś nowości w ofercie, ale okazało się, że nie ma co w niej zmieniać, wszyscy są zadowoleni, a nowych klientów wciąż przybywa.

Czekałem z niecierpliwością na tę konferencję, gdyż sam od 4,5 roku korzystam z usług Nju mobile, jestem zadowolony, nawet miesiąc temu przeniosłem się do nich również z internetem mobilnym, ale po cichu liczyłem na jakieś nowości w ofercie. Nic takiego nie miało miejsca, niemniej warto po raz kolejny przybliżyć sobie ich ofertę, bo milion zadowolonych klientów nie może się mylić.

Nju mobile wystartowało ze swoją rewolucyjną ofertą na tamte czasy i nawet do dziś - 24 kwietnia 2013 roku, skorzystało z niej tego samego miesiąca 53 klientów, którzy dostaną teraz od tego operatora specjalny upominek (gadżety). Pozostali, czyli milion klientów, którzy w ciągu tych kilku lat dołączyli do nju otrzyma 1 000 000 GB do równego podziału.

Mariusz Gaca, wiceprezes Zarządu ds. rynku konsumenckiego Orange Polska:

Gdy ponad 6 lat temu uruchamialiśmy nju mobile zaproponowaliśmy klientom coś zupełnie nowego. Prostą i tanią ofertę bez limitów i długoterminowej umowy. To była rewolucja na rynku. Klienci docenili takie podejście i są z nami, bo tego chcą, a za staż dostają coraz większy pakiet gigabajtów do wykorzystania. Dziś najlepiej widać jak dobrze ten pomysł się sprawdził, bo już milion osób korzysta z nju mobile.

Kim są ci klienci? Nju mobile zdradza, że większość z nich, bo 70% korzysta z oferty abonamentowej bez zobowiązania z miesięcznym okresem wypowiedzenia. To przede wszystkim mieszkańcy większych miast, w wieku pomiędzy 31 a 45 lat, którzy do nju mobile dołączyli dzięki rekomendacji znajomych lub rodziny.

Prezes Orange pod koniec 2017 roku mówił, że z oferty nju mobile korzysta 800 tysięcy klientów z czego 500 tysięcy z oferty abonamentowej, tak więc skoro dziś jest już milion i 70% "abonamentowców", to mówimy o przyroście 200 tysięcy i to tylko do oferty na abonament. Trudno się temu dziwić, oferta na abonament choć jest łudząco podobna do oferty na kartę, jednak niesie ze sobą dużo więcej korzyści, na przykład w postaci wygody korzystania, roamingu w UE wg RLAH czy dodatkowej usługi numeru dodatkowego za zaledwie 9 zł miesięcznie czy dodatkowego internetu mobilnego za 19 zł.

Aktualnie w ofercie nju mobile na abonament mamy trzy plany, ale najpopularniejszy jest ten środkowy za 29 zł, w którym mamy dostępne nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne w kraju i w roamingu UE, nielimitowane wiadomości SMS/MMS w kraju i w roamingu UE oraz 10 GB transferu danych (w tym 3,07 GB w roamingu UE), które to rosną dzięki usłudze "im dłużej, tym lepiej" do 20 GB po pół roku, 25 GB po roku i do 30 GB po dwóch latach w sieci. Pierwszy plan za 39 zł miesięcznie różni się paczką danych, na start dostajemy 20 GB, które rośnie do 60 GB po dwóch latach.

Jednak najlepsze w tej ofercie nju mobile jest to, że po wykupieniu numeru dodatkowego za 9 zł (40% klientów nju mobile korzysta z dwóch lub więcej numerów), drugi numer może korzystać z tych samych usług, co numer główny, a jedynie transfer danych jest do podziału, co przy tak dużych paczkach nie powinno być problemem. Tak więc w takim przypadku, w pierwszym planie za 48 zł - 24 zł za numer mamy pełen no limit na rozmowy i wiadomości i 60 GB do podziału po dwóch latach, a w drugim za 38 zł - 19 zł za numer podobnie, tylko z mniejszym transferem 30 GB do podziału. Nic, tylko brać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu