Konsole

Tego jeszcze nie było. Kontrola grania na Nintendo Switch z poziomu smartfona

Paweł Winiarski
Tego jeszcze nie było. Kontrola grania na Nintendo Switch z poziomu smartfona
13

Jeśli macie w domu dzieciaki lubiące elektroniczną rozrywkę, doskonale wiecie, że trzeba tego „hobby” pilnować. Wie o tym również Nintendo, które pozwoli Wam trzymać pieczę nad zabawą na Switchu z poziomu smartfona.

Nintendo jest ostatnią firmą, po której spodziewałbym się tego typu rozwiązań. O co chodzi? Otóż rodzice będą mogli ustawiać limity zabawy na Switchu z poziomu mobilnej aplikacji na iOS.

Ustawicie w ten sposób limity czasowe - z jednej strony jak długo dziecko będzie mogło grać na konsoli, ale również jak późno wieczorem sprzęt zadziała. I nie chodzi jedynie o powiadomienia mówiące o tym, że pociecha spędziła ze sprzętem zbyt dużo czasu - urządzenie będzie można zdalnie zawiesić. Czas zabawy będzie można ustawiać oddzielnie dla każdego z dni tygodnia, co oznacza, że dłuższe limity ustawicie na przykład na weekend.

Co więcej, rodzice będą mogli sprawdzić w jakie produkcje najczęściej grają ich pociechy, dostaną miesięczny raport, który zapewne będzie wyglądać w podobny sposób jak podsumowania biblioteki gier znane z przenośnego 3DS-a. Mówi się również o blokadzie wiekowej oraz zdalnym wyłączeniu czatu i social media. W przyszłości taka możliwość będzie dotyczyć każdej z gier indywidualnie.

Jak sami więc widzicie „romans” Nintendo i mobili nie dotyczy wyłącznie  gier pokroju Pokemon Go i Super Mario Run. Jestem bardzo ciekawy jak taka przeznaczona dla rodziców aplikacja będzie działać w praktyce, bo sam pomysł jest świetny i zamierzam z niego skorzystać jeśli ostatecznie zdecyduję się na zakup Nintendo Switch. I trzymam oczywiście kciuki, by iOS nie był jedynym systemem, na którym program będzie dostępny. Aplikacja będzie dostępna na iOS i Androidzie.

Oczywiście taka aplikacja to tylko pomocnik, który nie zastąpi zdrowego, rodzicielskiego rozsądku. Konsola, podobnie jak tablet nie powinna być urządzeniem, które pozwala rodzicom znaleźć w trakcie dnia wolny czas dla siebie. Sam bardzo chętnie gram ze swoim dzieckiem "na dwa pady" - to naprawdę świetne zabawa, którą szczerze polecam. Przy czym oczywiście pilnuję, by elektroniczna rozrywka nie była dominującym zainteresowaniem w życiu mojej pociechy.

/\/>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu