Fotografia

Nikon D3400 ze stale aktywnym Bluetooth zaprezentowany [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Nikon D3400 ze stale aktywnym Bluetooth zaprezentowany [prasówka]
2

Nikon zaprezentował następcę przystępnych cenowo lustrzanek z serii D3xxx. Model oznaczony jako D3400 to m.in. stale aktywny moduł Bluetooth i lepsza bateria.

Nikon D3400

Nowy aparat nie jest jakąś rewolucją - szczególnie, jeśli zestawimy go z poprzednikiem, modelem D3300. Zastosowano w nim bowiem identyczną matrycę CMOS o rozdzielczości 24,3 Mpix z procesorem obrazu EXPEED 4. Podstawową różnicą jest jednak obecność stale włączonego modułu Bluetooth Low-Energy, co pozwoli użytkownikowi na natychmiastowe przesyłanie zdjęć do m.in. smartfonów za pośrednictwem platformy Snapbrigde. Co ciekawe, Nikon D3400 ma być jeszcze bardziej kompaktowy od i tak już małego D3300. Producent mówi tutaj o zaledwie 395 gramach wagi. To o 15 proc. mniej niż w przypadku poprzednika. Z pozostałych zmian warto wymienić wyższą maksymalną czułość ISO - 25 600. Poprawiono również baterię, która ma teraz wystarczać na 1200 zdjęć.

Nikon D3400 będzie sprzedawany w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz czerwonej. Do sklepów trafią wersje z obiektywami 18 - 55 mm (f/3,5-5,6) oraz 70 - 300 mm (f/4,5-6,3). Cenę ustalono na 999 dolarów. Samo body bez kitowego szkła ma kosztować 649 dolarów.

LG już testuje Androida 7.0 dla G5

LG G5 prawdopodobnie znowu będzie jednym z pierwszych urządzeń, które otrzyma nowego Androida. Koreański producent udostępnia wersję testową systemu na swoim rodzimym rynku. Otrzyma ją 2 tys. pierwszych osób zapisanych do subskrypcji LG U+, które zarejestrują się w programie. Niestety nie wiemy dokładnie, co jeszcze się zmieni w systemie. Prawdopodobnie możemy liczyć na pewien lifting LG UX oraz szereg innych usprawnień. Testy w Korei dają jednak wyraźnie do zrozumienia, że aktualizacja jest już blisko.

Komputery PC natywnie obsłużą pady od Xboksa One

Microsoft chce, aby każdy posiadacz peceta mógł bez potrzeby kupowania dodatkowych akcesoriów podłączyć swojego pada od Xboksa One. Najnowsza generacja kontrolerów została wyposażona w moduły Bluetooth, więc jest to proste. Niestety posiadacze starszych wersji muszą się ratować dedykowanymi dongle'ami. Z tego też powodu MS powołuje do życia standard Xbox Wireless, który ma pozwalać komputerom na komunikację ze wszystkimi akcesoriami do Xboksów. Niestety nie da się tego rozwiązać software'owo i jedynym obecnie sprzętem obsługującym nową technologię jest Lenovo IdeaCentre Y710 Cube. W przyszłości ma ich się pojawić więcej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

fotonikonaparaty