Mobile

Instagram z kompletnie odświeżonym interfejsem i nową ikoną

Konrad Kozłowski
Instagram z kompletnie odświeżonym interfejsem i nową ikoną
15

To było do przewidzenia. Nowa ikona Instagrama nie jest wcale jedynie uproszczoną i "spłaszczoną" wersją tej dotychczasowej. To zupełnie nowa ikona, odważna kolorystycznie, bez wątpienia przyciągająca wzrok. Podobnego potraktowania doczekały się aplikacje Hyperlapse i Layouty z rodziny Instagrama. Równie istotny jest odmieniony, czarno-biały interfejs aplikacji.

Interfejs ten był testowany jakiś czas temu i użytkownicy podzielili się wtedy z innymi zrzutami ekranu, dlatego nie jest to zupełna niespodzianka. Nie mniej, Instagram wykonał ciekawy krok, ponieważ u podstaw redesignu lęży chęć uczynienia go jak najbardziej przezroczystym. Najistotniejsze są zdjęcia i filmy publikowane przez użytkowników, a czarno-biały interfejs pełni rolę jedynie tła.

Sam układ elementów i zasady działania aplikacji nie uległy zmianie, co cieszy chyba najbardziej. Obecnie po Instagrama sięgam znając pozycję jego ikony na ekranie głównym, nie reagując na jej wygląd, ale przez kilka najbliższych dni na pewno będzie ona zwracała moją uwagę. Zapewne o to chodziło.

Aktualizacja aplikacji trafiła już do App Store i Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu