Ciekawe strony

Nigdy bym nie pomyślał, że zabawa kalkulatorem da mi tyle frajdy. Spróbujcie, nie pożałujecie!

Kamil Świtalski
Nigdy bym nie pomyślał, że zabawa kalkulatorem da mi tyle frajdy. Spróbujcie, nie pożałujecie!
7

Emulator kalkulatora. Brzmi kuriozalnie, zwłaszcza w 2023... ale tak naprawdę, to dopiero teraz ma on sens.

Kalkulator to dla znacznej części z nas w 2023 roku aplikacja w telefonie. Jasne, to nie jest tak, że ten segment urządzeń bezpowrotnie zniknął z rynku. Nic z tych rzeczy — wciąż nie brakuje osób, które na co dzień sięgają po ten rodzaj sprzętów, jednak nie są one już codziennością większości z nas. Ba, założę się, że znaczna większość czytelników AntyWeb nie ma już nawet kalkulatora w swoich domach / mieszkaniach. I to takiego z zestawem podstawowych funkcji, o tych bardziej zaawansowanych narzędziach kierowanych ku profesjonalistom nawet nie wspominając.

Ale jeżeli czasem dopada was nostalgia bo pamiętacie, że kiedyś było lepiej — to może emulator z kalkulatorami da wam równie wiele frajdy, co mi. Szuflada z kalkulatorami to nowy projekt dostepny na platformie Archive.org. Co oferuje?

Szuflada z kalkulatorami. Nowy projekt Archive.org

Kilkanaście kalkulatorów emulowanych za pośrednictwem MAME, którymi można pobawić się w przeglądarce. Brzmi jak okropna nuda — no bo faktycznie, obecnie dla podstawowych kalkulacji wystarczy odpowiednia fraza w Google — nie potrzeba do tego żadnych specjalnych kombinacji, wehikułów czasu czy innych cudów. Ta szuflada z kalkulatorami bez wątpienia nie ma należeć do wygodnych, ale jej celem nie jest zastąpienie wygodniejszych narzędzi. To po prostu (albo i aż) możliwość zajrzenia do przeszłości i zobaczenia jak sprawy działały kiedyś. Dla młodszych odbiorców - ciekawostka. Dla starszych - kapka nostalgii. I wiecie co? To naprawdę działa i sprawia sporo frajdy! Zwłaszcza takie cudaki jak HP48+, które nie dość że wyglądają jak należy, to jeszcze wydają dźwięki. Sprawdźcie sami!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news