Moje przemyślenia

Niesamowite logo Google z okazji wydania pierwszej powieści Stanisława Lema

GM
Grzegorz Marczak
20

Google przygotowało dzisiaj naprawdę niesamowitego doodla, który tak naprawdę jest interaktywną historią z elementami gry. Jest to jedna z większych i bardziej skomplikowanych kreacji i animacji jakie widziałem. Doodle w dniu dzisiejszym jest związany z 60 rocznicą publikacji pierwszej powieści...

Google przygotowało dzisiaj naprawdę niesamowitego doodla, który tak naprawdę jest interaktywną historią z elementami gry. Jest to jedna z większych i bardziej skomplikowanych kreacji i animacji jakie widziałem.

Doodle w dniu dzisiejszym jest związany z 60 rocznicą publikacji pierwszej powieści Stanisława Lema czyli tytułu "Astronauci". W tym roku obchodzimy również 90 rocznicę urodzin tego najlepszego polskiego pisarza science-fiction.

Zacytuję fragment z oficjalnego blogu Google, który opowiada historię tego doodla:

Dzisiejszy doodle został zainspirowany Cyberiadą, serią opowiadań o dwóch genialnych konstruktorach Trurlu i Klapaucjuszu. Powieści Lema bywają ponure, w porównaniu do nich Cyberiada wydaje się lekka i optymistyczna, mimo, że nadal porusza tematy filozoficzne, które można znaleźć w reszcie jego twórczości -- mówi Sophia Foster-Dimino, która wykonywała ilustracje do doodla. Charakterystyczny styl wizualny jest inspirowany twórczością znanego polskiego ilustratora Daniela Mroza, którego rysunki ozdabiały wiele wydań Cyberiady.Całą historię, oraz jak powstawało to logo i jak jest zrobione przeczytacie w oficjalnej informacji od Polskiego Google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googledoodle