Felietony

iPhone 4S drugim najpopularniejszym smartphonem na Flickr

Paweł Grzegorz Iwaniuk
iPhone 4S drugim najpopularniejszym smartphonem na Flickr
3

Choć jeszcze 6-7 lat temu, aparaty fotograficzne w komórkach były traktowane jako mało praktyczne i użyteczne gadżety, dzisiaj chyba nikt nie ma wątpliwości, że telefon może służyć do robinia zdjęć, konkurując z kompaktowymi cyfrówkami. Serwis fotograficzny Flickr, od dłuższego czasu prowadzi rankin...

Choć jeszcze 6-7 lat temu, aparaty fotograficzne w komórkach były traktowane jako mało praktyczne i użyteczne gadżety, dzisiaj chyba nikt nie ma wątpliwości, że telefon może służyć do robinia zdjęć, konkurując z kompaktowymi cyfrówkami. Serwis fotograficzny Flickr, od dłuższego czasu prowadzi ranking najpopularniejszych aparatów fotograficznych, wykorzystywanych przez użytkowników serwisu. Co ciekawe, pierwsze miejsce w kategorii wszystkich typów aparatów zajmuje iPhone 4. Natomiast, w kategorii telefonów z aparatami fotograficznymi, zaraz za wspomnianym smartphonem, na drugie miejsce wskoczył iPhone 4S.

Drugie miejsce 4S jest o tyle interesujące, że telefon jest stosunkowo krótko w sprzedaży, a pomimo to zdobył już popularność wśród internetowych fotografów. Ma to w dużym stopniu związek z promocją fotograficznych możliwości nowego iPhone'a, które Apple mocno lansowało, szczególnie w zachodnich reklamach tego urządzenia.

Najpopularniejsze komórki na Flickr

Kolejna, bardzo istotna kwestia to oprogramowanie. Nie da się ukryć, że pod względem aplikacji fotograficznych, Android pozostaje w tyle za iOS. Nie wiem z czego ta sytuacja wynika. Ubogie API dotyczące funkcji fotograficznych? A może po prostu, nadmierna różnorodność androidowych smartphone'ów, a w efekcie, trudność w przegotowaniu dobrej foto-aplikacji dla wszystkich lub przynajmniej większości modeli?

Według mnie, telefony takie jak Samsung Galaxy S i S2 mają świetne moduły fotograficzne. Brakuje jednak wspomnianych już aplikacji, które pozwoliłyby zutylizować ich wszystkie możliwości.

Dlatego też, osoby które interesują się mobilną fotografią, a smartphone Apple jest w zasięgu ich portfela, wybierają iPhone'a.

Więcej informacji o najpopularniejszych aparatach, wykorzystywanych przez użytkowników Flickr znajdziecie tutaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Appleflickrfotografiaiphone 4s