Amazon

Niemiecki Amazon uruchamia wysyłkę czytników Kindle do Polski

Tomasz Popielarczyk
Niemiecki Amazon uruchamia wysyłkę czytników Kindle do Polski
27

Zgodnie z informacjami, które uzyskaliśmy od przedstawicieli Amazonu podczas odbywającej się kilka tygodni temu w Warszawie konferencji niemiecki oddział firmy uruchomił wysyłkę czytników Kindle do Polski. Dotąd polscy fani czytników Kindle mieli do dyspozycji dwie opcje zakupu: z USA oraz Wielki...

Zgodnie z informacjami, które uzyskaliśmy od przedstawicieli Amazonu podczas odbywającej się kilka tygodni temu w Warszawie konferencji niemiecki oddział firmy uruchomił wysyłkę czytników Kindle do Polski.

Dotąd polscy fani czytników Kindle mieli do dyspozycji dwie opcje zakupu: z USA oraz Wielkiej Brytanii. Zamówienia z Niemiec można było składać wyłącznie poprzez pośrednika. Sklep nie oferował bowiem wysyłki do Polski. Teraz, jak zauważył Świat Czytników, uległo to zmianie. Tym samym potwierdziły się zapowiedzi przedstawicieli PR-u Amazon Polska, o których pisałem pod koniec sierpnia.

Standardowa przesyłka do Polski to koszt niespełna 6 euro, choć oczywiście są też droższe warianty z szybszą dostawą. Do dyspozycji mamy czytniki wyłącznie w wersjach pozbawionych reklam. Za zwykłego Kindle 7 wraz z podatkiem VAT zapłacimy ~83 euro (po doliczeniu wysyłki wychodzi ok. 370 zł). Model Paperwhite III to już wydatek rzędu ~145 euro, a więc blisko 650 złotych. W niemieckim sklepie możemy również zamówić najdroższy model Voyage wyceniany na ~260 euro, a więc wraz z wysyłką ~1,1 tys. złotych. Warto dodać, że dotąd nie było możliwości oficjalnego zamówienia tego czytnika z USA ani UK do Polski. Warto też wspomnieć o obecności wersji 3G modeli Paperwhite III i Voyage.

Niech Was nie przerazi bariera językowa. Niemiecką stronę Amazona od jakiegoś czasu można przeglądać w angielskiej wersji językowej. Jeżeli zatem dotąd mieliście opory i różne wymówki przed zakupem czytnika, właśnie straciliście jedną z nich.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu