Amazon

Niemiecki Amazon uruchamia opcję darmowej przesyłki do Polski

Tomasz Popielarczyk
Niemiecki Amazon uruchamia opcję darmowej przesyłki do Polski
36

Coraz bardziej opłaca się zamawiać w niemieckim Amazonie. Sklep właśnie uruchomił opcję bezpłatnej wysyłki do Polski przy zamówieniach od 49 euro. Mało tego, do oferty wrócił też świetny Kindle Classic w nowej, niższej cenie. Jak poinformował dziś Świat Czytników, Polska znalazła się na liście kr...

Coraz bardziej opłaca się zamawiać w niemieckim Amazonie. Sklep właśnie uruchomił opcję bezpłatnej wysyłki do Polski przy zamówieniach od 49 euro. Mało tego, do oferty wrócił też świetny Kindle Classic w nowej, niższej cenie.

Jak poinformował dziś Świat Czytników, Polska znalazła się na liście krajów, do których Amazon wysyła paczki bezpłatnie. Jest jednak warunek - musimy złożyć zamówienie na kwotę 49 euro lub wyższą.

Standardowa cena przesyłki nie uległa zmianie. W dalszym ciągu za muzykę, płyty DVD, programy i gry zapłacimy od 3,80 euro. W przypadku wszystkich pozostałych produktów koszt wysyłki wynosi 5,50 euro. Czas oczekiwania na paczkę to 3-5 dni roboczych. Jest oczywiście też opcja przyśpieszona, za którą zapłacimy odpowiednio więcej.

Nowe zasady to oczywiście wielki ukłon w kierunku tych, którzy planują zakup Kindle'a. Zdecydowanie nie opłaca się zamawiać już czytników u polskich pośredników. Tym bardziej, że nowy cennik zbiegł się z powrotem świetnego Kindle Classic (tego z przyciskami) do oferty. Wyceniono go na 49 euro, co jest bardzo atrakcyjną opcją.

Na tym nie koniec. Z okazji "Czarnego Piątku" do 30 listopada Kindle Paperwhite 3 jest o 20 euro tańszy. W rezultacie możemy go kupić obecnie za ok. 450-480 złotych. Trudno o bardziej atrakcyjną opcję. Prawdę mówiąc więcej zapłaciłem za swojego Paperwhite'a 3, kiedy w sierpniu kupowałem go w amerykańskim Best Buy w San Francisco.

Na wrześniowej konferencji przedstawiciele Amazon Polska zapowiadali, że Polska jest jednym z ważniejszych rynków w regionie i będą w niego inwestowali. Bezpłatna wysyłka jest jednym dowodów, że nie były to słowa rzucane na wiatr.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu