Telekomy

Nielimitowane oferty komórkowe do 20 zł miesięcznie. Którą wybrać?

Grzegorz Ułan
Nielimitowane oferty komórkowe do 20 zł miesięcznie. Którą wybrać?
11

Systematycznie otrzymuję od Was zadania ze znalezieniem odpowiednich ofert dla siebie. Ostatnia prośba jest nieco trudna, bo jeden z naszych Czytelników szuka dla siebie lepszej oferty niż subskrypcja Heyah 01 za 19,99 zł miesięcznie. No ale nic, spróbujmy.

W mojej ocenie, subskrypcja Heyah 01 za 19,99 zł, to jeśli nie najlepsza, to jedna z najlepszych ofert komórkowych obecnie w tej cenie. Zawiera nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, nielimitowane wiadomości SMS/MMS oraz 20 GB transferu danych.


Brakuje w niej w zasadzie tylko tego, o czym wspomina nasz Czytelnik, dostępu do 5G i eSIM (ostatnio eSIM pojawił się w Heyah na kartę, więc może to kwestia czasu jak zawita do subskrypcji).

Nielimitowane oferty do 20 zł - zasięg T-Mobile i Orange

Heyah to zasięg T-Mobile, który w przypadku około 93% nadajników pokrywa się z zasięgiem Orange. Niestety, zarówno w przypadku T-Mobile, jak i Orange nie znajdziemy innej podobnej oferty w tej cenie. Wyjątek stanowi abonament komórkowy z miesięcznym okresem wypowiedzenia i subskrypcja nju mobile, ale tylko w przypadku wykupienia dwóch numerów.

I tak, w abonamencie zapłacimy wówczas po 19 zł za numer, na każdym pełen no limit na rozmowy i wiadomości oraz 20 GB transferu danych do podziału, po pół roku 40 GB, po roku 50 GB, a po dwóch latach stażu 60 GB - 30 GB na numer. Subskrypcja różni się tym, iż 20 GB na strat jest na każdy numer i rośnie wraz ze stażem jak wyżej - do 60 GB na numer po dwóch latach. Tak więc wychodzi taniej niż w subskrypcji Heyah 01, jest dostęp do 5G czy Telewizji mobilnej w PL i UE, ale brakuje eSIM.

Nielimitowane oferty do 20 zł - zasięg Play

W zasięgu sieci Play mamy jedną ofertę w tym zakresie cenowym. Abonament w Virgin Mobile kosztuje 20 zł miesięcznie i zawiera nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS/MMS oraz 20 GB transferu danych.

Umowę podpisujemy na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Tu z kolei możemy skorzystać z eSIM, nie ma za to dostępu do 5G. Dostęp do 5G włączony jest w abonamencie na 2 lata za 30 zł lub 40 zł miesięcznie.

W zasięgu Play jest jeszcze oferta na kartę w Mobile Vikings za 20 zł miesięcznie, ale zawiera zaledwie 0,5 GB transferu danych.

Nielimitowane oferty do 20 zł - zasięg Plus

W zasięgu Plusa mamy aż cztery oferty do 20 zł miesięcznie, ale z istotnymi kompromisami w porównaniu z subskrypcją w Heyah 01.

a2mobile

Oferta na kartę lub subskrypcja w a2mobile kosztuje 19,90 zł miesięcznie, są nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, nielimitowane wiadomości SMS/MMS, ale o połowę mniejszy transfer danych - 10 GB miesięcznie.

Do tego brak roamingu w UE wg zasady RLAH, brak eSIM i brak 5G.

Lajt Mobile

Taki sam koszt, co w Heayh 01 mamy w abonamencie Lajt Mobile, ale tu znowu - brak eSIM, brak 5G, ale jest roaming w UE.

Lycamobile i Otvarta - bez nielimitowanych MMS-ów

Na kolejny kompromis musimy pójść, by skorzystać z oferty do 20 zł w Lycamobile na kartę i w abonamencie Otvarta.

W przypadku Lycamobile na kartę za 20 zł miesięcznie dostajemy wprawdzie 5G, eSIM oraz aż 35 GB transferu danych, do tego nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS, ale bez nielimitowanych wiadomości MMS.

Podobnie w abonamencie Otvarta za 18,99 zł miesięcznie jest eSIM, jest 5G oraz 21 GB transferu danych, są nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS, ale brakuje MMS-sów.

Tak więc, nie widzę nadal na rynku lepszej oferty w tej cenie niż Heyah 01, polecałbym poczekać na 5G i eSIM u tego operatora chyba, że wymienione wyżej kompromisy przy innych ofertach, nie stanowią dla kogoś problemu.
Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu