Seriale

Szpiegowski serial "Nielegalni" ma podbić Wasze serca - Canal+ na fali

Konrad Kozłowski
Szpiegowski serial "Nielegalni" ma podbić Wasze serca - Canal+ na fali
8

Canal+ powolutku zaczyna nakręcać karuzelę oczekiwań wobec nowego serialu, którego premiera jest planowana na ten rok. "Nielegalni" to serial szpiegowski opowiadający o działalności polskiego wywiadu.

Macie już za sobą seans premierowego odcinka "Kruka"? Natrafiłem w sieci na sporo przychylnych komentarzy i deklaracje śledzenia kolejnych odcinków, co bez wątpienia jest dobrą wiadomością dla Canal+. Stacja musi się otrząsnąć po chłodno przyjętym 2. sezonie Belfra, a na ten rok planuje nie jeden, a dwa seriale premium. Drugi, po "Kruku" (recenzja dwóch odcinków), to  "Nielegalni".

Serial Canal+ "Nielegalni" - wkrótce premiera

V. Severski to pseudonim literacki pułkownika polskiego wywiadu, który przez wiele lat pracował poza granicami kraju pod przybraną tożsamością. W bestsellerowej serii sensacyjno-szpiegowskiej Nielegalni, Niewierni, Nieśmiertelni i Niepokorni odsłania warsztat pracy służb szpiegowskich. Pisarz aktywnie uczestniczył w procesie powstawania scenariuszy odcinków. Severski umie dawkować emocje i nie zwalnia tempa – już 18 kwietnia ukaże się jego kolejna książka „Zamęt”.

"Nielegalni" to adaptacja książki Vincenta V. Severskiego o tym samym tytule. Dotyczy działalności polskich służb specjalnych  - oficerowie prowadzą misje w Warszawie, Sztokholmie, Stambule i Mińsku. Postacią główną jest Konrad Wolski, którego zagra Grzegorz Damięcki - doskonale pamiętamy go z roli Grzegorza Molendy w 1. sezonie Belfra.

Na planie pracują z nim m. in.: Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina”), Sylwia Juszczak („Krew z krwi” 2), Filip Pławiak („Czerwony pająk”), Agnieszka Grochowska („Obce niebo”), Adam Woronowicz („Sługi boże”), Tomasz Schuchardt („Cicha noc”). Serial wyreżyserują Leszek Dawid ("Jesteś bogiem"), a za produkcję odpowiada firma Telemark mająca na swoim koncie takie seriale dla HBO, jak "Bez tajemnic" i "Pakt".

 

 

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu