Smartfony

Niedrogi ZTE Blade A602 z "Super Przyciskiem" już w Polsce

Konrad Kozłowski
Niedrogi ZTE Blade A602 z "Super Przyciskiem" już w Polsce
4

Marka ZTE ma swoich entuzjastów w naszym kraju, a grono użytkowników smartfonów chińskiej firmy rośnie. Do portfolio urządzeń dołączył nowy model - Blade A602 - z nastawieniem na multimedialne zadania i z ciekawą funkcją "Super przycisku" umieszczonego z tyłu obudowy.

Specyfikacja ZTE Blade A602

Zacznijmy od specyfikacji tego cudeńka. Z samego przodu znajdziemy ekran IPS o rozdzielczości HD 720p i przekątnej 5,5 cala. Wewnątrz umieszczono procesor Mediatek MT6737 o taktowaniu 1,2 GHz i 1 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika jest 16 GB pamięci, którą można - a nawet trzeba - rozszerzyć za pomocą karty microSD. Całość uzupełnia akumulator o pojemności 3000 mAh, co przy pozostałych komponentach zwiastuje więcej niż satysfakcjonujący czas pracy na baterii, tym bardziej, że producent wyposażył Blade A602 w tryb "Ultra oszczędzanie energii".

Nie zabrakło wsparcia dla LTE, Bluetooth 4.1 i Androida 7.0 Nougat. Kamery oferują 13 Mpix (z tyłu) i 5 Mpix (z przodu) - autofocus, doświetlenie LED, tryb manualny uwzględniający ustawienia ISO. Dla miłośników radia mam dobrą wiadomość - telefon wyposażono w radio FM. Wersje kolorystyczne? Będzie dostępna jedna obudowa "w kolorze stalowym z fakturą obudowy w stylu mocno drapanego aluminium.".

Super przycisk w ZTE Blade A602

Co z "Super przyciskiem?" Zgodnie z tym, co napisałem wcześniej - z tyłu obudowy producent umieścił przycisk fizyczny, pozwalający aktywację dowolnej funkcji smartfonu. Aktywować można konkretne aplikacje, funkcje (latarka) czy wybieranie numeru. Co istotne, przycisk oferuje trzy warianty - pojedyncze oraz podwójne kliknięcie, jak również długie wciśnięcie.

ZTE Blade A602 trafia do oferty Play, gdzie jego cena rozpoczyna się od 1 złotówki i sięga 229 złotych. Analizując ofertę Play można wywnioskować, że jego cena rynkowa znajdzie się w przedziale 400-500 złotych, lecz ZTE nie potwierdziło jeszcze wprowadzenia urządzenia na wolny rynek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu